Novinky

Strana: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Sloni v Thula Thula - jedinečný zážitek

19.05.2017
Sloni v Thula Thula - jedinečný zážitekV Jižní Africe najdete mnoho rezervací a jen těžko si mezi nimi vybíráte tu nejlepší pro své safari. Je ale několik míst, která jsou jiná. Odlišují se tím, že za jejich vznikem stojí příběh. A takovou právě je krásná soukromá rezervace Thula Thula v provincii KwaZulu Natal, kterou jsme nedávno navštívili. Její zakladatel a milovník přírody pan Lawrence Anthony chtěl zachránit původní přírodu a zvířata před farmáři. Koupil 15 km2 krajiny, kde založil safari rezervaci. Zde prožil a sepsal strhující příběh o stádu "nevyzpytatelných" afrických slonů, kterým zachránil život.

Knížka "Můj život se slony" je nádherný příběh - přijal je do své rezervace stádo problémových slonů a snažil se jim naslouchat. Brzy tak pochopil, že sloni jsou velmi inteligentní zvířata, schopná porozumění a emocí. Ve své knize popisuje skutečný příběh plný dobrodružství, napětí a dojemných okamžiků. Ukazuje, že autor svůj život neriskoval zbytečně a dokázal najít cestu, jak svým sloním svěřencům porozumět. Tato výjimečná kniha se ve světě ihned po vydání stala bestsellerem a také u nás jistě osloví milovníky zvířat a jejich příběhů... Zažijte nejen knihu, ale můžete také poznat místo, kde se vše odehrálo. Pan Anthony před několika lety zemřel, ale o Thula Thula se stará jeho manželka se stejnou péčí, jakou jí věnoval pan Anthohy.

Hongkong - opomíjený českými turisty stojí za návštěvu

22.02.2017
Hongkong - opomíjený českými turisty stojí za návštěvuSingapur nebo Bangkok se řadí mezi oblíbené cíle cest pro české turisty, tak proč ne Hongkong? Hongkong je město mnoha kontrastů, které ukáže nesmírnou rozmanitost svých atrakcí - zelené hory pro pěší tůry proti supermoderním mrakodrapům, luxusní centrum města hned vedle uliček jako ze staré Číny, víra v tradiční medicínu a symboly proti technice 21. století... a to vše okořeněné vynikající kuchyní a mnoha skvělým restauracím.

Přečtěte si náš článek o Hongkongu a možná vás inspiruje pro návštěvu.

Milostné hrátky velryb v Kapském Městě

03.05.2016
Milostné hrátky velryb v Kapském MěstěHlavním městem velryb na jihu Afriky se pravidelně stává malé městečko Hermanus, nedaleko Kapského Města. Ve smaragdových vodách u pobřeží se velryby předvádějí tak často, že pobřeží lemují zástupy místních obyvatel i turistů, prakticky každý den od července do konce září. Při troše štěstí tu velryby potkáte i během října než odplují dál na jih do Antarktidy.

Přečtěte si více v našem článku na novinkách.cz zde.

Africké expedice aneb Afrikou v náklaďáku

07.04.2016
Africké expedice aneb Afrikou v náklaďákuAfriku máme rádi a snažíme se ji představovat i vám. Pro naši řadu expedičních cest po Africe jsme připravili nové webové stránky zaměřené výhradně na expediční cesty.

Pro dobrodružné duše a milovníky africké přírody jsme vytvořili sérii expedičních cest do Jižní Afriky, Mosambiku, Botswany, Namibie, Ugandy a Keni s Tanzanií. Abyste prožili nezapomenutelné dny na expedicích, nemusíte nutně bydlet v luxusních hotelech a lodžích, postačí vám otevřená mysl a chuť zažít skutečnou Afriku. Odměnou je blízký kontakt s přírodou, intimní setkání s divočinou, vnímání afrických vůní a barev. Expedice vás povedou mimo turistické trasy, budete uprostřed skutečné divočiny. Nechte Afriku obejmout vaši duši. Afriku poznáváte z náklaďáku, pěšky i na vodě.

Indický Ladakh je skvělý... píše klient

02.10.2015
Indický Ladakh je skvělý... píše klient"Akce Ladakh proběhla bez problému, vše fungovalo perfektně, jsme plni zážitků...
Cesta do indického Ladakhu je vhodná pro lidi i průměrné kondice kteří mají rádi fotografovaní - v tomto jsme se opravdu vyřádili - jsou ochotni vypnout z denního běsnění a otevřít oči i mysl jinému světu a poznat také budhistickou víru a filosofii v nádherné scenerii odlehlých údolí a až deset století starých chrámu s naprosto autentickou atmosférou nesmírně přátelských a pohodových lidí Moc líbilo..."

Nebojte se Indie a nevěřte zprávám od baťůžkářů a novinářů. Indie je nádherná na památky, přírodu i zážitky. Budeme rádi, když si na Indii uděláte vlastní názor a poznáte ji na některém z našich zájezdů.

Strana: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Typ zážitku

Romantické pobyty

Maximální soukromí, romantické večeře, pečlivě vybrané hotely jen pro vás dva.

Aktivní dovolená, treky, koně

Dobrodružství a adrenalin naplní den. Večer vás čeká pohodlné zázemí a odpočinek.

Vlakem luxusně

Vraťte se do dob koloniální éry, kdy vlak byl synonymem luxusu, dobrodružství a poznávání světa.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám