Z Pekingu vlakem na Střechu Světa a do Šangri-la

  • Individuální dovolená na míru
  • Za krásami přírody
  • Aktivní dovolená, treky, koně
  • Pro dobrodruhy
  • Vlakem luxusně

Přehled

Poznávací zájezd do Číny a Tibetu. V Číne navštívíte kromě Pekingu také odlehlou provinci Yunnan, s oblastí známou také jako Shangri-La, při hranicích s Tibetem, Barmou a Laosem a Vietnamem.V Tibetu pak poznáte nejen buddistické chrámy a mnichy, ale také přírodu, která je tak odlišná od toho co obvykle Asie cestovatelům nabízí. Součástí zájezdu je také nezapomenutelná cesta vlakem z Pekingu až do vzdálené Lhasy.

Země
Čína
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
dobrodružný, za přírodou, za památkami
Min. a max. velikost skupiny
bez omezení
Strava
Polopenze, Plná penze, Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Anglicky hovořící
Počet nocí
14
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Poznávací zájezd do Číny a Tibetu s privátní průvodcem.
V Číne navštívíte kromě Pekingu (lze na vaši žádost vyměnit za jinou destinaci, pokud jste již toto město navštívíli dříve) také odlehlou provinci Yunnan, s oblastí známou také jako Shangri-La, při hranicích s Tibetem, Barmou a Laosem a Vietnamem. Zde je ještě možné naléz unikátní přirodu - vysoké hory, deštně lesy, i mnoho národnostních menšin se svébytními zvyky a kulturou. V Tibetu pak poznáte nejen buddistické chrámy a mnichy, ale také přírodu, která je tak odlišná od toho co obvykle Asie cestovatelům nabízí.
Součástí zájezdu je také nezapomenutelná cesta vlakem z Pekingu až do vzdálené Lhasy.

Program

1. den: PRAHA - PEKING Čína

Začátek zájezdu do Číny a Tibetu.
Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den: PEKING Čína

Na letišti vás vyzvedne řidič a odveze do hotelu v Pekingu. Přenocování.

Peking není jen moderní metropole, která se snaží udávat jednotný krok celé Číně, ale kupodivu i místem, kde můžete i dnes ve skrytu najít její původní tvář. Zejména staré hutongy, které mají atmosféru venkovského života, tak vzdáleného od rušných pekingských tříd, a které také bohužel pomalu a nenávratně mizejí z povrchu. Stará tržiště, kde můžete ochutnat cokoliv, co létá, plave, chodí, leze a kde by se jistě každý entomolog zaradoval nebo systémem starých vodních kanálů, kde místní vysedávají, klábosí se sousedy a z malých misek upíjejí svůj Oolong.

3. den: PEKING Čína

Po snídani se setkáte s vaším anglicky mluvícím průvodcem a vydáte se na první výlet.
Čeká vás prohlídka Náměstí Nebeského klidu a Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching. Poté se vydáte k Bubnové věži, kde shlédnete představení bubeníků a pak se přesunete do tradiční uličky Yandaixiejie v oblasti Hutongu. Hutongy jsou staré původní Pekingské čtvrti s vice jak 800 letou historií. Bohužel v současnosti jich přliš mnoho nezbývá a je pravděpodobně jen otázkou času kdy zmizí zcela. Během oběda – podávají se tradiční čínské knedlíčky Jiaozi - budete mít možnost vyzkoušet si jejich přípravu. To vše u tradiční čínské rodiny. Pak se projdete po ulici Qianmen s mnoha obchody a kavárnami než se nakonec přesunete k městským hradbám v Ming Dynasty City Wall Ruins Park. V podvečer vás čeká návštěva čajovny Laoshe, kde je tradiční stínové divadlo. Návrat do hotelu.


4. den: PEKING Čína

Po snídani se pro vás zastaví průvodce a společně se vydáte na Velkou čínskou zeď – do odlehlé části zvané Jinshanling, vzdálené asi 160 km severovýchodně Pekingu. Mnoho návštěvníku vyzdvihuje krásu této části zdi a mezi fotografy je to také preferované místo. Tato sekce je dlouhá 10,5 km a nachází se na ní 67 strážních věží. Čeká vás celodenní trek po této sekci. Součástí je i balíček s obědem. Odpoledne návrat zpět do hotelu v Pekingu.

5. den: PEKING - LHASA (TIBET) Čína

Dnes s průvodcem navštívíte Chrám nebes - komplex taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví. Po oběde se vypravíte do Letního paláce, který byl postaven v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví.

V podvečer transfer na vlak a odjezd do Lhasy.
Spoj: T27 (20:08-15:04+2). Celková doba jízdy: 43h32m / ujetá vzdálenost 4064 km.
Ubytování v 1. třídě ve 4. lůžkové kabině ( v případě zájmu, lze kabinu rezervovat pouze pro vás).
Individuální stravování během cesty.

Pokud nejste fandové realtivně dlouhého cestování vlakem, lze využít jednoduchou leteckou přepravu. Pro více informací nás kontaktujte.


6. den: CESTA VLAKEM Čína

Cesta vlakem není jednotvárná, čaká vás několik 9 výjmečných zastávek se nádhernými výhledy do krajiny, na okolní hory a jezera.

7. den: LHASA Čína

Po příjezdu do Lhasy transfer do hotelu. Ubytování. Aklimatizace. Lhasa patří mezi nejvýše položená města na světě, její průměrná nadmořská výška je asi 3 650 m n. m. Lhasa leží v oblasti známé jako „údolí Lhasa“, v provincii Ü, jejímž je hlavním městem. Třebaže průměrná nadmořská výška údolí je vyšší než 3 000 m, hory kolem města dosahují výšek kolem 5 500 m.

  • Strava: večeře

8. den: LHASA Čína

Dnes Vás čeká celodenní výlet s privátním ang. mluvícím průvodcem. Navštívíte: Palác Potala – sídlo Dalajlamy; Chrám Jokhang a Klášter Sera. Návrat do hotelu.

Dominantou města je obrovský palác Potala (čínsky Budalagong), rozprostírající se na Červeném kopci. Potala byla kdysi hrdým sídlem vládců, dnes je muzeem. Na první pohled vypadá tato stavba jako jedna velká pevnost - má 13 poschodí, mohutné bílé stěny a maličká okna. Její prvopočátky sahají do 7. století, kdy na Červeném kopci stál palác tehdejšího panovníka a zároveň buddhistického krále Songsten Gampo. Současnou podobu dostala Potala v 17. století, kdy byla přestavěna. Za bílými stěnami tohoto mohutného paláce se nachází tisíc místností, desetkrát tolik svatyň a ještě více krásných soch. V části budovy je muzeum, o které se stará několik desítek mnichů. Návštěvníci mohou obdivovat předměty používané dalajlámou, obřadní předměty i vzácné obrazy. Dnes dalajláma žije z politických důvodů v Indii.
Chrám Jokhang (Dazhaosi), v překladu Dům pána, založený v 7. století je nejposvátnějším místem a cílem poutníků z celého Tibetu. Ti nejoddanější z nich se pokládají na zem; tam, kde měli hlavu, při příštím úkonu kladou nohy a tímto způsobem pokračují stovky kilometrů. Chrám Jokhang byl mezi 7. a 17. stoletím rozšiřován. Nejvzácnějším předmětem, nacházejícím se v útrobách chrámu, je silně zlacená plastika Buddhy Šákjamuniho, která je pokryta drahokamy a polodrahokamy. V chrámu se nacházejí i další vzácné předměty, buddhistické plastiky i jiné relikvie. Z pozlacených střech chrámu Jokhang je dobře vidět dominanta města – palác Potala.

Klášter Sera (Selasi) byl založen roku 1419 na severním okraji města na úpatí vysokých hor. V dobách své největší slávy míval 7 000 mnichů. Výzdoba kláštera obsahuje postavy démonů, jejichž původ sahá k před buddhistickým tradicím. Hlavní chloubou kláštera je pozlacená socha bódhisattvy milosrdenství Avalókitéšarvy. Asi kilometr od kláštera leží místo konání nebeských pohřbů. Rituál pohřbu vykonávají erudovaní buddhističtí mniši; připraví tělo zesnulého tak, aby se mohlo stát potravou ptáků. Klášter je také známý tradicí debat. Ty vedou místní mniši každý den od 15.00. je to válka slov za pomocí gest a i rukou, kterými se snaží donutit svého oponenta říci odpověď na položenou otázku.

9. den: LHASA Čína

Dnes se s průvodcem vydáte na návštěvu kláštera Ganden (3800 m.n.m), který je od Lhasy vzdálený asi 47 km. Je jeden ze třech nejdůležitějších klášterů v Tibetu (mezi kláštery Sera a Drepung). Byl založený již třetím Dalai Lamou v roce 1580 na místě starého kláštera původního náboženství Bom.
Dále navštívíte klášter Drepung, který leží asi 8 km západním směrem od Lhasy. Jeho název znamená v překladu Kupa rýže podle shluku bílých budov, kontrastujících s posvátnou horou v pozadí. Tento klášter byl založen v roce 1416 a patřil k největším a nejbohatším v Tibetu. V dobách jeho největší slávy v něm žilo 10 000 mnichů. V hlavní síni kláštera jsou známé fresky, náhrobky prvních 3 dalajlámů, plastiky z jačího tuku a mnoho relikvií. V klášteře Drepung sídlili dalajlámové před vybudováním paláce Potaly.
Původní klášter Drepung v Tibetu leží na severozápadním okraji Lhasy. Založil jej Congkhapův žák Džamjang Čhodže Taši Paldenpa v roce 1416. Klášter se rychle rozvíjel a vrcholu dosáhl za vlády 5. dalajlamy, kde v něm studovalo až deset tisíc mnichů.

10. den: LHASA - GYANTSE - SHIGATSE Čína

Dnes se s průvodcem vypravíte do Gyantse (4040 m.n.m). Cestou se však zastavíte u bájného jezera Yamdroktso, které je dle legendy vtělením bohyně. Zde budete mít možnost a čas a trek kolem jezera.
Další cesta vede kolem ledovce Karola. Po příjezdu do Gyantse prohlídka kláštera Palkor a stúpy Kumbum. Odjezd do Shigatse, kde je ubytování.

Gyantse je malé tibetské město velmi málo poznamenané čínskou kulturou. V centru se tyčí dominantní hrad, ze kterého je výhled daleko za město na mohutné horské hradby. Hlavní zajímavostí je klášter s ohromnou stúpou nezvyklého tvaru v nepálském stylu.

Shigatse je druhé největší město Tibetu. Městu dominuje pevnost vyhlížející jako malá Potala nad starou čtvrtí. Kousek od pevnosti se nachází rozlehlý klášter, který ve svém labyrintu skrývá příjemná zákoutí a krásné výhledy. Hlavní svatyně ukrývá 21m vysokou sochu Buddhy.
Kolem kláštera vede modlitebními mlýnky lemovaná poutní cesta přes kopec s výhledem na město, klášter i pevnost. Cestu lemují tisíce modlitebních mlýnků různých velikostí a několik menších svatyň. Zde je možné potkat tradičně oděné Tibeťany vykonávající svoji ranní pouť.

11. den: SHIGATSE - LHASA Čína

Odjezd směrem do Lhasy Cestou prohlídka s průvodcem 600 let starého kláštera Tashihunpo, bývalého sídla pančenlámy, druhého nejvyššího duchovního po dalajlámovi. Cesta odsud dále lemuje posvátnou řeku Brahmaputru až do města Lhasa Odjezd zpět do Lhasy, kde ještě navštívíte tržiště Barkhor. Odpoledne volný program.

12. den: LHASA – SHANGRI LA (DEQUEN, PROVINCIE YUNNAN) Čína

Transfer na letiště a odlet do provincie Yunnan. Po příletu transfer z letiště – cestou se však ještě zastavíte u jezera Napahai Lake. Jezerem je ale toto místo jen přes léto a bodobí dešťů, po zbytek roku je to ohromná pastvina uzavřená mezi horami. Od září do března je zde však možnost spatřit hnízdící Jeřáby černokrké.
Odpoledne možnost prohlídky starého města Dukezong, které v tibetštině znamená „Město bílého kamene“. Bohužel v lednu 2014 tuto historickou část zachvátil požár a vice než 200 domů, některé z nich starých více jak 200 let lehlo popelem. Dle místních úřadů by však měl být Dukezong během několika měsíců plně zrekonstruován.

13. den: SHANGRI LA – TIGER LEAPING GORGE Čína

Ráno Vás vyzvedne řidič a odjezd do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také jednou z nejhlubších soutěskou na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během vašeho pobytu v Číně navštívíte. Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zítra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě.

Z Qiaotou, které je vstupní branou do Soutěsky, pojedete 6km po malé úzko silnici při okraji soutěsky do malé vesničky, kde vás bude čekat lokální průvodce se kterým se vydáte na trek po horách (Haba Mountains). 1 hod do vesnice Zhong Luo Yu Village v 2250mnm, dalších 1.5 hod k '28 ohybech' v nadmořské výšce 2650mnm, pak 1.5 hod. k 'Two Families' (2320mnm) a 2 hod. k Bendiwanu (2410mnm). Celková délka treku je 15 km. Přenocování v tradiční ubytovně (pokoj s vlastní koupenou) v Half Way Guesthouse.

Pozn: pokud by to bylo pro vás moc, řidič vás odveze k Tea Horse Guesthouse a odtud pěšky do Half Way Guesthouse.

14. den: TIGER LEAPING GORGE - LIJIANG Čína

Snídaně vás bude čekat v Half Way Guesthouse. Pak vás vyzvedne řidič a vydáte se na cestu do Lijiangu.

Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl bývalým sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.

Odpoledne vás čeká procházková prohlídka starého města.

15. den: LIJIANG Čína

Celodenní výlet na Suhe Tea and Horse Old Town - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, Vás vyveze lanovka. Odkud budete mít neuvěřitelný výhled do okolní krajiny, kde se kromě jaků pasou také koně a osly. Dále navštívíte Suhe Tea and Horse Old Town, které je hezkou ukázkou zachovaného městečka na Čajové stezce. Nakonec návštěva vesnice Baisha, kde žije etnická menšina Naxi. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

16. den: LIJIANG – PEKING - PRAHA Čína

Dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Pekingu.
Noční odlet do Prahy.

17. den: PRAHA Čína

Přílet.

Termíny a ceny

29.09.2018 - 15.10.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

06.10.2018 - 22.10.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

13.10.2018 - 29.10.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

20.10.2018 - 05.11.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

27.10.2018 - 12.11.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

03.11.2018 - 19.11.2018, cena od 116 190,- Kč

UBYTOVÁNÍ

Varianta: SUPERIOR
Peking: Beijing Soluxe Courtyard Hotel ***+
Lhasa: Shambhala Palace ***
Shigatse: Tashi Choten Hotel ***
Shagri-La: Songtsam Shangri-la ****
Tiger Leaping Gorge: Half-way Guesthouse
Lijiang: Zen Garden Hotel ****

Varianta: STANDARD
Peking: Ping An Fu Hotel Beijing ***
Lhasa: Yak Hotel Lhasa a pod. ***
Shigatse: Manasarovar Hotel Shigatse ***
Shangri-la: Sunlight City Hotel Shangri-la ***
Lijiang: Qian Xue Lou Hotel ***

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. SUPERIOR 142 190,- Kč
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji / kat. STANDARD 116 190,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Volitelné přípojištění (storno, ztráta zavzadel atd.) 1 800,- Kč

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Peking // Lhasa – Shangri-La // Lijiang - Peking – Praha včetně letištních tax
- ubytování a stravování dle programu v uvedených hotelech ve dvoulůžkových pokojích
- výlety dle programu s privátním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem, nejste součástí mezinárodní skupiny, průvodce se věnuje pouze vám.
- transfery letiště – hotel - letiště a přepravu mezi památkami
- dopravu vlakem Peking – Lhasa, 1. třída (soft sleeper) - tento úsek zájezdu bez průvodce
- veškeré vstupy do památek a chrámů včetně dopravy vozem s vlastním řidičem
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- povolení ke vstupu do Tibetu

Cena nezahrnuje

- vízum do Číny (pomůžeme zařídit)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Narozeniny netradičně

Oslava narozenin se může stát sama o sobě nezapomenutelnou díky netradičnímu místu, zážitku či dárku. Nechte se inspirovat.

Za jídlem a pitím

Vaše chuťové pohárky jsou zaplněné po okraj, ale žaludek je stále svěží. Poznávejte exotické země přes jejich kuchyni.

Kola, auta, motorky

Celý svět jste jen vy, silnice před vámi a dunící pneumatiky. Vnímáte jen vibrace motoru a všechny smysly se soustředí na blížící se zatáčku.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám