Jihoafrická republika jako na dlani - velký okruh s českým průvodcem

  • S českým průvodcem
  • Africké safari
  • Za krásami přírody
  • Singles Collection pro sólo cestovatele
  • Expedice v náklaďáku

Přehled

Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena - výkon. Za tří týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.

Země
Jihoafrická republika
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za přírodou, treking, safari
Min. a max. velikost skupiny
8-12
Ubytování
Greenfire Lodge Drakensberg, Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Dolphin Coast, Greenfire Lodge Knysna, Greenfire Lodge Cape Town, Greenfire Lodge Johannesburg, Greenfire Lodge Wild Coast
Strava
Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
19
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

17.10. - 7.11.2018 GARANTOVANÝ ODJEZD

V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede mimo jiné k Blyde River Canyon, do věhlasného Krugerova národního parku, do maličkatého království jménem Svazijsko, do známé rezervace Hluhluwe, na dovolenkové pobřeží Indického oceánu, projedete majestátní Dračí hory, zastavíte se na divokém pobřeží Wild Coast, nevynecháte romantickou Garden Route a nakonec vás čeká jedno z nejkrásnějších měst světa - Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

Důležitá informace
Během této cesty budete spát v jednoduchých lodžích. Program je pro pohodově laděné účastníky se smyslem pro dobrodružství. V průběhu cesty je naplánována řada pěších výletů, je tedy nutné být vybaven standardní fyzickou kondicí, malým batůžkem a kvalitními botami na chození.

Program

Dovolená pro aktivní Jihoafrická republika

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


Fotografie z našeho zájezdu, který se konal v říjnu 2016, si můžete prohlédnout zde

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zdePrůvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?

Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě.
Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům.
Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.

1. den Odlet z Prahy Jihoafrická republika

Na letišti se setkáte se svým průvodcem a společně odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu.

2. den Přílet do Johannesburgu Jihoafrická republika

Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodže a ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu).

3. den Johannesburg – Bush Lodge Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.večeře

4. den Bush Lodge Jihoafrická republika

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře

Braai Jihoafrická republika

Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Hazyview Jihoafrická republika

Po snídani vyrazíme na cestu a čeká nás vyhlášená Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále.Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window a pak budeme pokračovat do městečka Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budeme mít možnost sami ověřit, v Graskopu si dáme oběd v jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

Snídaně – večeře

6. den Krugerův národní park Jihoafrická republika

Dnes budeme vstávat velmi časně a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den na safari. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

Brunch – večeře

Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den Svazijsko - Zululand Jihoafrická republika

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. Odpoledne vstoupíme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu.
KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny. Následující dvě noci nás čekají v kempu s úchvatným výhledem do okolní krajiny. Kemp se nachází uvnitř soukromé rezervace.

snídaně - oběd - večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Zululand Jihoafrická republika

Po snídani se vydáme na pěší procházku pod vedením zkušeného průvodce, který nás upozorní na zajímavé stopy, rostliny i zvířata, která cestou potkáme. Dojdeme k jezeru, kde nás čeká projížďka na kanoích. Z vody se nám zase naskytne zcela jiný pohled na okolní buš. Na oběd se zase vrátíme do kempu. Odpoledne budeme mít volné - lze jej využít k relaxaci u bazénu, nebo klasickému safari otevřeným terénním vozem (za příplatek).

snídaně - oběd - večeře

9. - 10. den Drakensberg Jihoafrická republika

Dnes se vydáme do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.
Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře nás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre.

V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů.
Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody.
Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle nebo rybařit v blízkém jezírku (není součástí programu).

Snídaně – oběd – večeře

11.-12. den Dolphin Coast Jihoafrická republika

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budeme projíždět.
Odpoledne dorazíme do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři nás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budeme mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren, kde si v některé z nich dáme oběd.
Večer zajdeme na společnou večeři do jedné z místních restaurací. (Oběd a večeře na vlastní náklady.)

Snídaně – večeře // Snídaně

13.-14. den Wild Coast Jihoafrická republika

Časně ráno se vydáme na cestu. Mineme Durban a pojedeme podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název napovídá - jedná se o opravdu panenské území, které bylo vždycky stranou výstavby, a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě. Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními vesnicemi kmene Xhosa.
Čekají nás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického pobřeží a celý den budeme mít na bližší prozkoumání okolní přírody.

Snídaně - oběd - večeře

15. den Frontier Country Jihoafrická republika

Po snídani opustíme zelené pobřežní lesy a vydáme se na cestu na západ. První zastávka bude v muzeu Nelsona Mandely v městečku Umtata a odsud budeme pokračovat k rodišti tohoto velikána.
Pojedeme územím, kterému se říká Frontier Country. Tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíme v penzionu u městečka Grahamstown.

Snídaně – oběd - večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

16.-17. den Garden Route Jihoafrická republika

Dnes se vydáme na cestu časně ráno. Pojedeme po vyhlášené Garden Route. Naše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde nás čekají procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms.
Dále budeme pokračovat směrem ke Knysně a odvážlivci si budou mít možnost vyzkoušet nejvyšší bungee skok na světě (216m) - na vlastní náklady.

Večer dorazíme do Knysny, kde se na další dvě noci ubytujeme ve výborně položené lodgi s výhledem na lagunu.

Další den budeme mít volný a můžete jej využít k některé z mnoha aktivit, které Knysna nabízí: projížďka na mořském kajaku, vyjížďka na horském kole, návštěva místního townshipu, plavba na katamaránu ... (tyto aktivity jsou na vlastní náklady).
A nebo jen můžete relaxovat v některé z mnoha restaurací a kaváren na Waterfrontu.

Snídaně – oběd – večeře // Snídaně
V průběhu pobytu v Knysně jsou jeden oběd a jedna večeře na vlastní náklady.

18. - 20. den Kapské Město Jihoafrická republika

Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíme po „pobřeží velryb“ do Kapského Města, kam dojedeme v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z místních vinic. Také nás čeká výstup na Stolovou horu.

Snídaně

21. den Odlet z Kapského Města Jihoafrická republika

Ráno snídaně, dopoledne volno a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

  • Strava: snídaně

22. den Přílet do Prahy Jihoafrická republika


Ubytování

Greenfire Lodge Drakensberg

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
KwaZulu-Natal
Typ ubytování
Poloha
Na samotě
Úroveň
2* plus
Sport v místě
treking, rybaření, jízda na koni
Sport v okolí
treking, rybaření, jízda na koni

Popis
Drifters Drakensberg Lodge se nachází v odlehlé části severních Dračích hor v nadmořské výčce 1 800m.

Ubytování a vybavení
Ubytování je v dřevěných srubech, každý je vybaven krbem a koupelnou s WC. Hostům je zde k dispozici restaurace s krbem a útulný bar s výhledem na známý Amphitheatre.

Aktivity
Nejoblíbenější aktivitou v okolí je samozřejmě turistika. Vysoké hory, hluboká údolí, vodopády - to vše je ideálním prostředím pro pěší túry nebo výlety na koních. Na rozsáhlých soukromých pozemcích kolem lodge jsou značené pěší trasy. Najdete zde kolonii supů a na svých výšlapech potkáte stáda největších antilop - antilop losích.
Velká vodní nádrž plná ryb zase láká k rybaření, nebo se po celodenní túře můžete osvěžit v malém bazénu s dechberoucím výhledem na okolní hory.
Den zakončete skleničkou jedinečného jihoafrického vína na terase restaurace.

Greenfire Lodge Hazyview

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Mpumalanga
Typ ubytování
Safari lodge
Poloha
Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň
2* plus
Sport v místě
treking
Sport v okolí
treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe

Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.

Greenfire Lodge Dolphin Coast

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Durban
Typ ubytování
pension
Poloha
Přímo na pláži
Úroveň
3*
Sport v okolí
windsurfing, vodní sporty, trasa pro jogging, terasa na slunění, surf, kajaky

Popis
Dolphin Coast Lodge je přímo na pláži Indického oceánu v klidné pobřežní vesnici Umdloti, 20 minut jízdy severně od Durbanu. V pěším dosahu najdete řadu restaurací a obchůdků. Z terasy lodge nebo balkonu svého pokoje můžete často spatřit delfíny nebo velryby (v zimním období). Jedinečné jsou zde zejména východy slunce, které se vynoří z vln Indického oceánu. Tento zážitek můžete díky obrovským oknům pozorovat přímo ze své postele!

Ubytování a vybavení
12 dvoulůžkových pokojů s vlastním příslušenstvím, balkonem a výhledem na moře.

Aktivity
Z lodge máte přístup přímo na krásné pláže Indického oceánu, nenechte si ujít dlouhou procházku ráno před snídaní.
Můžete se vydat na některou ze značených vycházkových tras v okolí a nebo jen relaxovat u bazénu.
Krátkou procházkou po pláži dojdete do centra vodních sportů, kde můžete vyzkoušet řadu aktivit, například paddleboarding nebo kitesurfing.

Greenfire Lodge Knysna

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Gardenroute
Typ ubytování
pension
Poloha
Nedaleko centra
Úroveň
3*
Sport v okolí
treking, trasa pro jogging, půjčovna kol, plachtění, kajaky, jachting, golf, cykloturistika

Popis
Knysna Lodge se nachazí na břehu stejnojmenné laguny. Z terasy lodge je krásný výhled na lagunu a dvě skály (Knysna Heads), které "střeží" přístup z oceánu do laguny.
Jak centrum města, tak Waterfront s četnými obchody a restauracemi jsou v dochozí vzdálenosti od lodge.

Ubytování a vybavení
Knysna Lodge má celkem 17 pokojů, všechny jsou s vlastním příslušenstvím a výhledem na moře/lagunu. V pokojích jsou trezory, varná konvice a káva a čaj.

Aktivity
Knysna a okolí nabízí celou řadu aktivit: od golfu přes procházky, vyjížďky na kolech či terénních čtyřkolkách, projížďky lodí po laguně nebo pozorování velryb (v zimních měsících). Kolem velké části laguny vede stezka pro pěší/kola.

Greenfire Lodge Cape Town

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Kapské město
Typ ubytování
pension
Poloha
Nedaleko centra
Úroveň
2* plus
Sport v okolí
treking, trasa pro jogging, dětské hřiště

Popis
Cape Town Lodge se nachází na pobřeží ve známé čtvrti Sea Point. Tato příjemná lodge je ideální pro objevování Kapského Města i okolí. 50 metrů od zahradních vrátek začíná mnoho kilometrů dlouhá promenáda podél Atlanstkého oceánu. Můžete ji využít nejen k procházkám, ale - jako mnoho místních - i třeba k rannímu proběhnutí.

Ubytování a vybavení
V lodgi je celkem 12 pokojů s vlastním příslušenstvím. Můžete si pronajmout i privátní penthouse - s kuchyní, se střešní zahradou a úžasným výhledem na oceán.
Hostům je k dispozici společenská místnost s krbem a pohodlnými koženými pohovkami.

Aktivity
Atraktivní promenáda podél pobřeží, řada obchodů a restaurací v bezprostřední blízkosti lodge. Na vyhlášený Waterfront můžete dojít delší procházkou podél moře, nebo cesta trvá necelých 10 min. jízdy autem/taxi.

Greenfire Lodge Johannesburg

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Johannesburg
Typ ubytování
Poloha
Okraj města
Úroveň
3*

Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.

Greenfire Lodge Wild Coast

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Východní Kapsko
Typ ubytování
pension
Poloha
Národní park - chráněná krajinná oblast
Úroveň
2* plus

Popis
Greenfire Lodge Wild Coast najdete na pozemku soukromé rezervace v zátoce Lambazi (Port Grosvenor) na divokém pobřeží Jihoafrické republiky.

Ubytování a vybavení
Ubytování je ve 12 rondavelech s doškovou střechou. Pokoje jsou dvoulůžkové a mají vlastní příslušenství.
Hostům je k dispozici velká "boma" (centrální budova), kde je kuchyň, jídelna a terasa s výhledem na oceán.

Aktivity
V této části Wild Coast (Divokého pobřeží) najdete jedinečné pěší stezky, můžete zde jezdit na horských kolech a samozřejmě se můžete věnovat mořských aktivitám - kánoím, surfingu nebo rybařením. Každý milovník přírody ocení zdejší neposkvrněnou krajinu, skály spadající přímo do vln oceánu, vodopády i malebné vesnice.

Termíny a ceny

17.10.2018 - 07.11.2018, cena od 86 990,- Kč

Minimální počet účastníků pro realizaci: 8

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další…
Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 86 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Johannesburg // Kapské Město - Praha
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Johannesburgu a Kapském Městě
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
19x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* Krugerův národní park
* rezervace v Zululandu
* Dračí hory
* Svazijské království
* návštěva vinařské farmy v Kapsku
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* mys Dobré naděje

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

07.11.2018 - 28.11.2018, cena od 86 990,- Kč

Minimální počet účastníků pro realizaci: 8

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další…
Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 86 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Johannesburg // Kapské Město - Praha
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Johannesburgu a Kapském Městě
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
19x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* Krugerův národní park
* rezervace v Zululandu
* Dračí hory
* Svazijské království
* návštěva vinařské farmy v Kapsku
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* mys Dobré naděje

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

14.04.2019 - 05.05.2019, cena od 86 990,- Kč

Minimální počet účastníků pro realizaci: 8

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další…
Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 86 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Johannesburg // Kapské Město - Praha
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Johannesburgu a Kapském Městě
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
19x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* Krugerův národní park
* rezervace v Zululandu
* Dračí hory
* Svazijské království
* návštěva vinařské farmy v Kapsku
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* mys Dobré naděje

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Fotogalerie

Jihoafrická repulika - mapa cesty

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Romantické pobyty

Maximální soukromí, romantické večeře, pečlivě vybrané hotely jen pro vás dva.

Singles Collection pro sólo cestovatele

Hledáte poznávací zájezd a nemáte parťáka, který by s vámi cestoval? Poznávací zájezdy „Single Collection“ s českým průvodcem jsou určené pro sólo cestovatele, kteří rádi cestují v menší skupince (6-10 osob) stejně otevřených cestovatelů.

Vlakem luxusně

Vraťte se do dob koloniální éry, kdy vlak byl synonymem luxusu, dobrodružství a poznávání světa.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám