Expedice Východní Afrika

  • Africké safari
  • Za krásami přírody
  • Singles Collection pro sólo cestovatele
  • Expedice v náklaďáku

Přehled

Keňa a Tanzanie jsou srdcem afrického safari. Poznejte ta nejkrásnější místa z obou zemí na jedné velké dobrodružné cestě. Vyrážíme každé dva týdny a navštívíte jezera Naivasha a Viktoriino jezero, NP Masai Mara, Serengeti, kráter Ngorongoro.

Země
Keňa, Tanzanie
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
dobrodružný, expedice, safari
Min. a max. velikost skupiny
bez omezení
Ubytování
Terénní expediční vozidlo
Strava
Dle programu
Nástupní země
Keňa
Nástupní místo
Nairobi
Průvodce
Anglicky hovořící
Počet nocí
11
Typ dopravy

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti , kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

Důležitá informace
Jedná se o kempovací safari v africké přírodě. Je nezbytné, aby byli účastnící vybaveni otevřenou myslí a flexibilitou. Po cestě můžou nastat nepředvídatelné skutečnosti, které si vyžádají nutnost změny itineráře a je potřeba být na tyto okolnosti připraven.

Program

Dovolená pro aktivní

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zdePrůvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

Před a po expedici

Expedice začíná informační schůzkou v 18.00 první den v hotelu Boulevard v Nairobi. Pokud budete mít zájem, letenky do Nairobi nebo transfer z letiště do hotelu vám rádi zajistíme.
Je možnost odlétat 11. den z Arushi zpět do Evropy. I tuto kombinaci letenek (Praha - Nairobi / Arusha - Praha) vám na požádání rádi zajistíme.

Expedici si můžete prodloužit odpočinkem na keňském pobřeží nebo Zanzibaru, vše vám rádi zajistíme.

1. den Nairobi Keňa

Během dne příjezd do Nairobi a ubytování v hotelu. Pro ty, kteří přijedou ráno, je možné zajistit fakultativní výlety. V 18 hodin se sejdete se svými spolucestujícími a průvodcem na informační schůzce a poté si společně dáte večeři (na vlastní náklady).

2. den Trek na sopku Longonot, plameňáci u jezera Naivasha Keňa

Nairobi necháte za sebou a pojedete na sever. Od Nairobi budete stoupat na náhorní planinu, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Velkou příkopovou propadlinu. Dorazíte k vyhaslé sopce Longonot v národním parku Mount Longonot, kde by byla škoda nevyšlápnout si to nahoru. Teprve shora se vám naskytne fantastický výhled do okolní krajiny. Při treku se budete rozhlížet, zda neuvidíte první zvěř na vaší expedici po východní Africe. Po treku, během kterého poobědváte vám zbyde jen krátký úsek jízdy k místu vašeho prvního kempování – k jezeru Naivasha. Obklopí vás jezerní krajina plná růžových plameňáků a dalšího ptactva, kteří se shromažďují v této oblasti. U ohně si dáte večeři a prožijete první večer pod nekonečnou africkou oblohou.

Strava: snídaně - oběd - večeře

3. den NP Hells Gate, plavba po jezeru Naivasha Keňa

Po snídani v kempu budete pokračovat v objevování Afriky. Popojedete „za roh“ do slavného národního parku Hells Gate, kde se před námi otevřou úchvatné skalnaté masívy vystupující z rovinaté krajiny. Překvapí vás úzké dramatické soutěsky mezi skalami, které prozkoumáte zblízka. A to vše na pozadí divoké africké přírody – možná uvidíte zebry, žirafy, buvoly… Na oběd se vrátíte do svého kempu u jezera Naivasha. Po obědě vyrazíte na plavbu lodí. Během plavby po jezeře Naivasha budete mít šanci vidět krajinu z jiné perspektivy. A třeba uvidíte i hrochy a spoustu ptáků. Odpoledne ještě stihnete navštívit Elsamere - domov Joy a George Adamsových, ve kterém je dnes muzeum, kde se u odpoledního čaje dozvíte zajímavosti o životě Joy Adamsové. Tato úžasná dáma pochází z Opavy a svůj život zasvětila projektům souvisejícím s ochranou přírody. Navečer se vrátíte do svého kempu.

Strava: snídaně - oběd - večeře

4. den Masai Mara Keňa

Dnes vyrazíte keňskou divočinou na jih. Opustíte hlavní silnice, kde se pohybují turisté, a pojedete po méně frekventovaných vesnických cestách (o silnicích se tu nedá mluvit) přes řadu masajských vesnic do světoznámé rezervace Masai Mara. O dnešním dni se dá říct, že „i cesta je cíl“. Další dvě noci strávíte v pohodlí lodže na hranici rezervace Masai Mara a Mara Conservancy. Večer si u ohně uvaříte a budete si užívat ticho (nebo hluk) africké noci.

Strava: snídaně - oběd - večeře

5. den Masai Mara

Vstanete časně ráno a vyrazíte na celodenní safari do NP Masai Mara. Tato rezervace je známá velkými stády zvěře a všudypřítomným výskytem predátorů. Oběd budete mít formou pikniku na břehu řeky Mara, která je domovem mnoha hrochů a krokodýlů. Navečer se vrátíte zpět do své lodže.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Masai Mara je nejznámější rezervací nejen v Keni, ale v celé Africe a je proslulá zejména velkou migrací pakoňů a zeber a výjimečnou populací kočkovitých šelem. Najdete zde téměř 100 druhů savců a na 500 ptačích druhů. Pokud chcete spatřit lva při lovu, jste na správném místě. Neuvěřitelná krajina rezervace je tvořena otevřenými planinami, které protíná řeka Mara a její přítoky. Koncentrace zvěře je zde opravdu vysoká a čekají vás zde nezapomenutelné zážitky.

6. den Viktoriino jezero Tanzanie

Dnes se váš poznávací zájezd do Východní Afriky přesune z Keni do Tanzanie. Sestoupíte ke břehům Viktoriina jezera - největšího jezera afrického kontinentu. Toto jezero je součástí Velké příkopové propadliny a poskytuje obživu mnoha lidem žijícím v jeho blízkosti. Budete mít čas zajít si na místní trh, podívat se na čerstvé úlovky rybářů a večer si zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Strava: snídaně - oběd

Viktoriino jezero se nachází na území Keni, Tanzanie a Ugandy. Je druhým největším sladkovodním jezerem na světě, největším jezerem v Africe a také hlavním a celoročním zdrojem řeky Nil. Jezerní oblast je hustě osídlena a tak jezero poskytuje obživu téměř třiceti miliónům lidí. Bohužel došlo k dramatickému úhynu ryb za poslední století především kvůli vysazení okouna nilského, a tak z původních pěti set druhů jich zbylo pouhé dvě stovky.

  • Strava: snídaně - oběd

7. den Serengeti Tanzanie

Po snídani se od Viktoriina jezera přesunete do Serengeti - jedné z nejproslulejších rezervací v Africe. V Serengeti najdete rozlehlé travnaté pláně s typickými akáciemi rozesetými v krajině. Díky nekonečným pláním tu žijí veliká stáda zvěře, která jsou doprovázena predátory. Je-li nějaký park synonymem pro typickou africkou krajinu, pak je to Serengeti. Projedete park od západu na východ a noc strávíme v tábořišti v oblasti Seronera.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Legendární park Serengeti , jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů "nekonečné pláně" a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný.
Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody - velká migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě. Dalšími důležitými herci tohoto představení přírody jsou šelmy, pro které jsou stáda jakousi pojízdnou restaurací. V období od prosince do dubna se zvěř usídlí na pláních Serengeti a západní části oblasti Ngorongoro a této přestávky využívají samice pakoňů, aby během velmi krátké doby přivedly na svět svá mláďata, kterých se najednou narodí kolem půl milionu (obvykle od ledna do března). Mnoho z těchto mláďat se stane potravou šelem, ale silnější kusy jsou již v dubnu schopny se stádem zahájit každoroční pouť na sever. Z tohoto důvodu je období od konce ledna do března nejvhodnějším k návštěvě této části Serengeti a každý milovník fantastické africké přírody by si neměl toto divadlo alespoň jednou za život nechat ujít.

8. den Serengeti Tanzanie

S rozbřeskem dne vstanete a čeká vás celodenní safari v tomto úžasném národním parku.

Strava: snídaně - oběd - večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. den Serengeti - kráter Ngorongoro Tanzanie

Čeká vás ještě ranní safari v národním parku Serengeti a pak se přesunete přes hranici mezi národními parky do sousední chráněné oblasti Ngorongoro. Budete projíždět krásnou krajinou a cestu vám zpestří okolní africké divadlo: mezi divokou zvěří vodí Masajové svá stáda dobytka na pastvu, přesně tak, jakou jsou zvyklí po staletí...
Dnes večer budete kempovat v kempu Simba, který je přímo na okraji kráteru Ngorongoro. Naskytne se vám odsud jedinečný výhled do kráteru.

Strava: snídaně - oběd - večeře

10. den Kráter Ngorongoro - Masajové Tanzanie

Se svítáním necháte svůj náklaďák za zády, přesednete do menších terénních vozů 4x4, abyste sjeli na dno kráteru. Koncentrace zvěře na tomto území odpovídajícího svojí rozlohou přibližně rozloze našeho hlavního města je neuvěřitelná. Safari v kráteru Ngorongoro je těžko překonatelné, budete mít možnost zde spatřit velikou většinu afrických savců včetně ohroženého nosorožce dvourohého (černého).
Po safari se vrátíte do kempu Simba na oběd a po obědě se vydáte na další cestu. Opustíte chráněné území Ngorongoro a sjedete z horské oblasti. Váš další kemp si postavíte přímo mezi Masaji a v něm strávíte následující dvě noci.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Kráter Ngorongoro
Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.


Více o mimořádné přírodní památce se můžete dočíst ZDE.>

11. den Arusha Tanzanie

Vstanete časně ráno a vydáte se na cestu do Arushi, města ležícího na úpatí Mt. Meru. Odpoledne budete mít čas na prohlídku městečka a jeho trhů. Poslední noc budete kempovat v Arushe. Večer si společně zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady)... nastává loučení s Afrikou.

strava: snídaně

  • Strava: snídaně

12. den Transfer do Nairobi Keňa

Po snídani se vydáte na cestu, kterou dokončíte celý okruh Východní Afrikou. Čeká vás cesta krásnou krajinou s nádhernými výhledy, za jasného dne můžete spatřit i nejvyšší africkou horu, Kilimandžáro. Cestou zpět budou klienti, kteří odlétají tento den vysazeni na letišti v Nairobi, ostatní v centru města.

strava: snídaně

  • Strava: snídaně

Ubytování

Terénní expediční vozidlo

Země
Keňa
Typ ubytování
camping
Poloha
Úroveň

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Termíny a ceny

23.06.2018 - 04.07.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

07.07.2018 - 18.07.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

04.08.2018 - 15.08.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

18.08.2018 - 29.08.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

01.09.2018 - 12.09.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

15.09.2018 - 26.09.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

29.09.2018 - 10.10.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

08.12.2018 - 19.12.2018, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

22.12.2018 - 02.01.2019, cena od 59 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 59 990,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 1 490,- Kč

Fotogalerie

Afrikou v náklaďáku - Keňa a Tanzanie Afrikou v náklaďáku - Keňa a Tanzanie Serengeti Serengeti Slon na hraně kráteru Ngorongoro kráter Ngorongoro Náklaďák na našem poznávacím zájezdu do Keni a Tanzanie Ngorongoro Ngorongoro

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Za krásami přírody

Příroda v těch nejkrásnějších barvách a detailech. Poznejte ji zblízka. Zde vám představíme její kouzla

Potápění

Klesáte podél korálové stěny do modré hlubiny a užíváte si klid, ticho a hejna rybiček. Potápění je návykové.

Pro dobrodruhy

Dobrodružství bez kompromisů. Hranice úspěchu a selhání je velmi tenká. Sáhnete si na dno fyzických i morálních sil.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám