Jihoafrická republika z Kapska na safari do Krugeru s českým průvodcem

  • S českým průvodcem
  • Africké safari
  • Za krásami přírody
  • Expedice v náklaďáku

Přehled

Země
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za přírodou, safari
Min. a max. velikost skupiny
bez omezení
Strava
Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
8
Typ dopravy

9. 10. - 19. 10. 2018 VYPRODÁNO

V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede do kosmopolitního Kapského Města, kde společně prozkoumáme Mys Dobré naděje, ochutnáme víno, vystoupáme na Stolovou horu (lanovkou) a zasmějeme se tučňákům. Až se nabažíme civilizace, přeletíme do Johannesburgu a vyrazíme do nejznámějšího národního parku jižní Afriky. Čeká nás safari v Krugerově národním parku a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru.
Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.
Užijete si safari snad ve všech jeho podobách: zvířata budete pozorovat z náklaďáku, vyrazíte na denní i noční safari otevřeným džípem a také vás čeká pěší safari.

Program

1. den Odlet z Prahy

Setkání s průvodcem na letišti a odlet na poznávací zájezd do Jihoafrické republiky. (V případě zájmu můžeme zajistíme letenky s odletem z Vídně, Mnichova...)

10. den Návrat do Johannesburgu a odlet

Poslední den našeho poznávacího zájezdu do Afriky začneme snídaní v lodgi a poté vyrazíme zpět směrem do Johannesburgu, kam dorazíme odpoledne. Na letišti se rozloučíme s Jižní Afrikou a letíme domů.


11. den Přílet do Prahy


2. den Přílet do Kapského Města

Na letišti bude čekat průvodce, který nás doprovodí do auta a ukáže nám Kapské Město při vyhlídkové jízdě směrem do hotelu. Po dlouhém letu nás okouzlí město položené ve stínu Stolové hory. Cestou uvidíme Kapskou pevnost, centrum města i luxusní část s honosnými vilami. Když bude jasné počasí, určitě využijeme první šanci a vyjedeme na vrcholek Stolové hory (jízdenka na lanovku je v ceně zájezdu). Odpoledne dorazíme do hotelu a ubytujeme se.

3. den Mys Dobré naděje, tučňáci

Ráno vyrazíme na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské Město opustíme po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budeme obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáme do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáme podél pobřeží přes Chapmans Peak Drive. To je nádherná vyhlídková silnice směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět. Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na konci Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánován oběd v místní restauraci (v ceně oběd, nápoje si hradíte). Po obědě se zastavíme v Simons Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru vyjedeme lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.
Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první. Cape of Good Hope Nature Reserve - tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu. Simon´s Town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).

4. den Víno, Víno, vinice

Po snídani nás vyzvedne řidič/průvodce, abychom společně strávili celý den poznáváním kraje vína. Pokud se nám ale nepodaří vyjet na Stolovou horu první den, tak dnes máme další šanci a určitě ji využijeme. Jinak vyrazíme směrem na severovýchod do centra vinařské oblasti. Cesta trvá přibližně 45 min. Dnešní den bude poklidný, relaxační a řekli bychom africky pohodový. Jakmile opustíme Kapské Město, krajina změní ráz a vstoupíme do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo. Svoji cestu za vínem začneme v městečku Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství se svými 106 farmami. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Po krátké prohlídce města a procházce centrem budete pokračovat do Franschhoeku. Cestou navštívíme vinici, kde bude připravena ochutnávka vína. Dnešní odpoledne vás vtáhne do jihoafrického způsobu života a relaxace. K jihoafrickému způsobu života patří braai (místní forma grilování) a pikniky. A právě piknik si užijeme na další vinici. Posedíme v trávě na dekách, poobědváme a ochutnáme další vína. V pozdním odpoledni se vrátíme spokojeně do Kapského Města.

5. den Kapské Město - Johannesburg

Po snídani nás řidič odveze na letiště a odletíme do Johannesburgu. Po přistání na nás bude čekat řidič, který nás odveze do lodge. Odpoledne budeme mít volné. Můžeme ho strávit v zahradě u bazénu nebo společně vyrazíme poznávat Johannesburg (není v ceně zájezdu). Zjistíte, že legendy o kriminalitě a nebezpečí, které panují o tomto úžasném městě, jsou daleko od pravdy a že Johannesburg je příjemné místo pro život.

6. den Johannesburg – soukromá rezervace Balule

V časných ranních hodinách pro nás bude připravená v lodgi snídaně a hned po ní vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Uděláme si zastávku v historickém městečku Dullstroom, které patří díky své nadmořské výšce (přes 2 000m) k nejchladnějším v Jihoafrické republice. Jeho hlavní silnici lemují staromódní hospůdky. V některé z nich si můžete dát oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat malebnou krajinou dál přes severní část Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v opravdovém safari stylu: v plátěných stanech, kde budete usínat za zvuků buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím i pohodlnou postelí. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

snídaně - večeře

7. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i autem

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme do buše na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře

8. den Panorama Route - Hazyview - za krásou příro

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání. Po snídani se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourkes Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným hrncům vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu Gods Window. Mezitím nám vyhládne, a tak sjedeme dolů z horní hrany kaňonu do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení budeme mít možnost si sami ověřit a dáme si oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny a odpoledne dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

9. den Krugerův národní park

Časně ráno vyrazíme z Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat v safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview. Čeká nás poslední večer v africké divočině. Vychutnáme si drink na terase nad řekou a naposledy se zaposloucháme do zvuků buše. V lodgi pro nás bude připravená večeře.

Brunch – večeře

Braai

Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde

Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?

Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit prodloužení svojí cesty. Můžete třeba přeletět do Kapského Města, navštívit proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě.
Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům.
Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.

Další možností je spojení tohoto zájezdu s expedicí do Botswany.

Termíny a ceny

09.10.2018 - 19.10.2018, cena na vyžádání

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 68 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Kapské Město // Johannesburg - Praha
Letenku Kapské Město - Johannesburg
Letištní poplatky a taxy
Transfery z letiště do hotelu v Kapském Městě a Johannesburgu a zpět
Strava v ceně: snídaně, 4x oběd, 4x večeře

Program v Kapském Městě:
3x ubytování v hotelu Cape Town Hollow 4* se snídaní
Celodenní výlet na Mys Dobré naděje včetně:
- poplatky za panoramatickou cestu Chapman´s Peak drive
- vstup do NP Mys Dobré naděje
- lanovka na Cape Point
- vstup na Boulder´s Beach - tučňáci
- oběd v restauraci (nápoje nejsou v ceně)
Prohlídku Kapského Města a výlet na vinice vč.:
- lanovky na Stolovou horu
- 2 ochutnávky vína na dvou vinicích
- piknikový oběd na vinici

Safari balíček
Veškerou pozemní dopravu expedičním terénním vozidlem v JAR dle programu
5x ubytování se snídaní (1x Greenfire Johannesburg Lodge, 2x Bush Lodge, 2x Greenfire Hazyview Lodge)
Stravování dle programu (snídaně, 2x oběd/brunch, 4x večeře)
Vstupy do všech národních parků a rezervací vč.
- Balule Private Game Reserve
- Krugerův NP
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck
Doprovod česky hovořícího průvodce Marco Polo po celou dobu cesty (průvodce je s vámi neustále, tj po výletech neodejde domů, a může vás vzít za zábavou nebo na večeři do prověřených restaurací)
Doprovod místního anglicky mluvícího průvodce/řidiče
Zdravotní pojištění ERV
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

06.11.2018 - 16.11.2018, cena na vyžádání

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 68 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Kapské Město // Johannesburg - Praha
Letenku Kapské Město - Johannesburg
Letištní poplatky a taxy
Transfery z letiště do hotelu v Kapském Městě a Johannesburgu a zpět
Strava v ceně: snídaně, 4x oběd, 4x večeře

Program v Kapském Městě:
3x ubytování v hotelu Cape Town Hollow 4* se snídaní
Celodenní výlet na Mys Dobré naděje včetně:
- poplatky za panoramatickou cestu Chapman´s Peak drive
- vstup do NP Mys Dobré naděje
- lanovka na Cape Point
- vstup na Boulder´s Beach - tučňáci
- oběd v restauraci (nápoje nejsou v ceně)
Prohlídku Kapského Města a výlet na vinice vč.:
- lanovky na Stolovou horu
- 2 ochutnávky vína na dvou vinicích
- piknikový oběd na vinici

Safari balíček
Veškerou pozemní dopravu expedičním terénním vozidlem v JAR dle programu
5x ubytování se snídaní (1x Greenfire Johannesburg Lodge, 2x Bush Lodge, 2x Greenfire Hazyview Lodge)
Stravování dle programu (snídaně, 2x oběd/brunch, 4x večeře)
Vstupy do všech národních parků a rezervací vč.
- Balule Private Game Reserve
- Krugerův NP
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck
Doprovod česky hovořícího průvodce Marco Polo po celou dobu cesty (průvodce je s vámi neustále, tj po výletech neodejde domů, a může vás vzít za zábavou nebo na večeři do prověřených restaurací)
Doprovod místního anglicky mluvícího průvodce/řidiče
Zdravotní pojištění ERV
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

26.02.2019 - 08.03.2019, cena na vyžádání

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 68 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Kapské Město // Johannesburg - Praha
Letenku Kapské Město - Johannesburg
Letištní poplatky a taxy
Transfery z letiště do hotelu v Kapském Městě a Johannesburgu a zpět
Strava v ceně: snídaně, 4x oběd, 4x večeře

Program v Kapském Městě:
3x ubytování v hotelu Cape Town Hollow 4* se snídaní
Celodenní výlet na Mys Dobré naděje včetně:
- poplatky za panoramatickou cestu Chapman´s Peak drive
- vstup do NP Mys Dobré naděje
- lanovka na Cape Point
- vstup na Boulder´s Beach - tučňáci
- oběd v restauraci (nápoje nejsou v ceně)
Prohlídku Kapského Města a výlet na vinice vč.:
- lanovky na Stolovou horu
- 2 ochutnávky vína na dvou vinicích
- piknikový oběd na vinici

Safari balíček
Veškerou pozemní dopravu expedičním terénním vozidlem v JAR dle programu
5x ubytování se snídaní (1x Greenfire Johannesburg Lodge, 2x Bush Lodge, 2x Greenfire Hazyview Lodge)
Stravování dle programu (snídaně, 2x oběd/brunch, 4x večeře)
Vstupy do všech národních parků a rezervací vč.
- Balule Private Game Reserve
- Krugerův NP
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck
Doprovod česky hovořícího průvodce Marco Polo po celou dobu cesty (průvodce je s vámi neustále, tj po výletech neodejde domů, a může vás vzít za zábavou nebo na večeři do prověřených restaurací)
Doprovod místního anglicky mluvícího průvodce/řidiče
Zdravotní pojištění ERV
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

23.04.2019 - 21.05.2019, cena na vyžádání

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 68 990,- Kč
Připojištění 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Kapské Město // Johannesburg - Praha
Letenku Kapské Město - Johannesburg
Letištní poplatky a taxy
Transfery z letiště do hotelu v Kapském Městě a Johannesburgu a zpět
Strava v ceně: snídaně, 4x oběd, 4x večeře

Program v Kapském Městě:
3x ubytování v hotelu Cape Town Hollow 4* se snídaní
Celodenní výlet na Mys Dobré naděje včetně:
- poplatky za panoramatickou cestu Chapman´s Peak drive
- vstup do NP Mys Dobré naděje
- lanovka na Cape Point
- vstup na Boulder´s Beach - tučňáci
- oběd v restauraci (nápoje nejsou v ceně)
Prohlídku Kapského Města a výlet na vinice vč.:
- lanovky na Stolovou horu
- 2 ochutnávky vína na dvou vinicích
- piknikový oběd na vinici

Safari balíček
Veškerou pozemní dopravu expedičním terénním vozidlem v JAR dle programu
5x ubytování se snídaní (1x Greenfire Johannesburg Lodge, 2x Bush Lodge, 2x Greenfire Hazyview Lodge)
Stravování dle programu (snídaně, 2x oběd/brunch, 4x večeře)
Vstupy do všech národních parků a rezervací vč.
- Balule Private Game Reserve
- Krugerův NP
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck
Doprovod česky hovořícího průvodce Marco Polo po celou dobu cesty (průvodce je s vámi neustále, tj po výletech neodejde domů, a může vás vzít za zábavou nebo na večeři do prověřených restaurací)
Doprovod místního anglicky mluvícího průvodce/řidiče
Zdravotní pojištění ERV
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Kola, auta, motorky

Celý svět jste jen vy, silnice před vámi a dunící pneumatiky. Vnímáte jen vibrace motoru a všechny smysly se soustředí na blížící se zatáčku.

Za jídlem a pitím

Vaše chuťové pohárky jsou zaplněné po okraj, ale žaludek je stále svěží. Poznávejte exotické země přes jejich kuchyni.

Vlakem luxusně

Vraťte se do dob koloniální éry, kdy vlak byl synonymem luxusu, dobrodružství a poznávání světa.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám