Dobrodružství na jihu Afriky - JAR, Botswana, Zimbabwe // český průvodce

  • S českým průvodcem
  • Africké safari
  • Za krásami přírody
  • Singles Collection pro sólo cestovatele
  • Expedice v náklaďáku

Přehled

Skutečné dobrodružství pro milovníky safari. S českým průvodcem poznáte to nejlepší ze safari, které Afrika nabízí - pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4, kempování uvnitř národních parků, safari na vodě, deltu Okavango... Je-li safari a africká příroda vaším snem, pak tohle je cesta právě pro vás. Český průvodce po celou dobu zájezdu.

Země
Botswana, Jihoafrická republika, Zimbabwe
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
expedice, dobrodružný, safari
Min. a max. velikost skupiny
6 - 12
Ubytování
Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Johannesburg
Strava
Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
23
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

20.4. - 15.5. 2018 TERMÍN VYPRODÁN
12.10. - 6.11. 2018 TERMÍN VYPRODÁN

Zájezd pro milovníky africké přírody a safari. Za doprovodu českého průvodce navštívíte 3 země jihu Afriky. Naše společné dobrodružství začíná v jihoafrickém Johannesburgu, odkud vyrážíme do Krugerova NP za prvním safari, přírodou a dobrodružstvím. Po návratu opustíme civilizovaný svět Jižní Afriky a vydáme se do nádherné a nedotčené přírody Botswany. V Botswaně pochopíme, co znamená opravdová Afrika - delta řeky Okavango, parky Savuti, Moremi, Chobe, nekonečná solná pláň Makgadikgadi... až k tajemným Viktoriiným vodopádům v Zimbabwe.

Program

Dovolená pro aktivní Botswana

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo Botswana

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde1. den Odlet z Prahy Botswana

Na letišti se setkáte se svým průvodcem a společně odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu.

2. den Přílet do Johannesburgu Jihoafrická republika

Po přistání v Johannesburgu na nás bude čekat řidič a odveze nás do lodže, kde se ubytujeme. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, prohlídce města (není v ceně zájezdu) nebo nákupům před expedicí.

3. den Johannesburg – Bush Lodge Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách vyrážíme po snídani z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

4. den Bush Lodge - pěší safari, safari 4x4 Jihoafrická republika

Den začneme tradičně časně kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari (žádné závody a velký pochod, jen pohodlná procházka). Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Hazyview - za krásou přírody Jihoafrická republika

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále.Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vy si tady uděláte zastávku na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

Snídaně – večeře

6. den Krugerův národní park - celý den na safari Jihoafrická republika

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

7. den Návrat do Johannesburgu - poslední civilizace Jihoafrická republika

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíme v pozdním odpoledni. Ubytujeme se v nám již známe Greenfire Lodge. Odpoledne a večer společně vyrazíme na večeři (na vlastní náklady) nebo si můžeme třídit pořízené fotografie.

8. den Johannesburg - volný den Jihoafrická republika

Po snídani nebude kam spěchat. Čeká nás odpočinkový den. Čas můžeme využít k prohlídce Johannesburgu (není v ceně), nákupům na další expedici nebo jen lenošení u bazénu.

9. den Johannesburg - Kalahari - a jsme v Botswaně Botswana

Časně ráno se nasnídáme v lodži a vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na západ. Budeme projíždět malebnou krajinou po úpatí pohoří Magaliesberg a u Lobatse překročíme hranici s Botswanou. Jihoafrické kopečky se pomalu začnou vytrácet a dostaneme se na nekonečné pláně Kalahari. V pozdním odpoledni dorazíme do kempu poblíž města Kang. Postavíme si stany a čeká na nás příjemný bar s restaurací, kde si dáme večeři. Tento den je oběd a večeře na vlastní náklady.

10. den Kalahari - po stopách křováků Botswana

Budeme vstávat časně ráno a odměnou za to nám bude snídaně s pohledem na nádherný východ slunce v Kalahari. Po snídani se vydáme do Ghanzi, které je domovem posledních tradičních příslušníku kmene křováků. Do našeho dalšího kempu dorazíme po poledni. Oběd bude připraven v naší polní kuchyni v náklaďáku a po obědě nás čeká siesta. Odpoledne nás přijdou vyzvednout křováci a pod jejich vedením se vydáme na pěší procházku do buše. Ukážou nám, jak přežívají v těchto nehostinných podmínkách, které byliny a keře se používají jako léky a které se zase dají konzumovat. Po procházce se vrátíme do kempu, kde nás čeká večeře, posezení kolem ohně a další noc pod nekonečným africkým nebem plným hvězd.

11. - 13. den Delta řeky Okavango Botswana

Dnes se náš poznávací zájezd do Botswany přesune do delty řeky Okavango. Kalahari opustíme časně ráno a budeme pokračovat Botswanou na sever. Kolem poledne dorazíme k řece Okavango. Tady nás čeká oběd z naší polní kuchyně v náklaďáku, po něm naložíme na člun zásoby a věci na tři noci a vyrazíme do nitra delty. Náklaďák zůstane zaparkovaný na pevnině a nás čeká přibližně tříhodinová cesta rychlým člunem do nitra vodního království. Řeka se klikatí a větví, budou nás obklopovat lesy papyrusů a rákosu, sem tam přerušené ostrůvky palem. Jak budeme pronikat hlouběji do nitra delty, kanálů bude přibývat a řeka se bude zužovat. Cestu nám zpestří pozorování neuvěřitelného množství vodního ptactva a také stálých obyvatel místního toku - krokodýlů nilských.
Na ostrově nás čeká pohodlné ubytování v jednoduchých chatkách, kde strávíme následující tři noci. Během těchto dní budeme poznávat krásy panenské africké přírody jak při pěších vycházkách, tak i tradičním způsobem na kánoích mokoro.
Se skleničkou v ruce si vychutnáme jedinečné západy slunce nad lagunou a budeme usínat příjemně unavení za zpěvu žab.

Okavango, masivní řeka, která ústí vnitrozemskou deltou do pouště Kalahari, vytváří unikátní ekosystém s neuvěřitelným množstvím rostlin i zvěře. Milovníci ptactva by těžko hledali vhodnější místo na pozorování a fotografování opeřenců.

14. den Okavango - Maun Botswana

Časně ráno začneme svojí cestu zpět do "civilizace". Ostrov opustíme opět na rychlém motorovém člunu, který nás doveze zpět k našemu expedičnímu náklaďáku. Autem se vydáme do Maunu, "hlavního města" delty Okavango.
Odpoledne se ubytujeme v pohodlí kempu na břehu řeky Boteti. Čeká nás noc v prostorných pevných stanech a k dispozici budeme mít také bazén, dobře zásobený bar a restauraci.

15. - 18. den Safari - rezervace Moremi / Savuti / Chobe Botswana

Ráno zanecháme svůj expediční náklaďák v bezpečí kempu v Maunu a přesedneme do otevřeného terénního vozidla. Naše první zastávka bude v Maunu, kde doplníme zásoby jídla a pití na následujících pět dní a odsud budeme pokračovat na sever do národních parků.
Před sebou máme pět dní klasického safari. Budeme cestovat expedičním terénním vozidlem, ze kterého budeme mít díky jeho výšce při safari jedinečný výhled.
Během těchto dní projedeme rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budeme nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sedneme se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše probereme zážitky z celého dne.
Jak budeme projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budeme kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po nás zbydou jen naše stopy.

19. den Maun Botswana

Dnes nás čeká poslední ranní safari a pomalu se vydáme zpět do Maunu, kde se zastavíme na oběd (na vlastní náklady). Po obědě budeme mít jedinečnou příležitost dopřát si vyhlídkový let malým letadlem nad deltou Okavango. (není v ceně zájezdu).
V pozdním odpoledni dorazíme do kempu, kde nás opět čeká pohodlí pevných stanů, večeře a zázemí kempu.

20. den Makgadikgadi Botswana

Dopoledne budeme mít volné, po dosavadním náročném programu každý přivítá půl den relaxace v zahradě u bazénu s výhledem na řeku Boteti. Po obědě v kempu vyrazíme na východ na území solných plání Makgadikgadi. Kromě nekonečného prostoru budete překvapeni tím, kolik ptactva a další zvěře adaptované na život v těchto nehostinných pouštních podmínkách zde můžete spatřit. Pojedeme na odlehlé místo na kraji solné pánve, kde se utáboříme a budeme si užívat klid a nekonečné obzory kolem nás.
Přestože si můžete postavit stan, rozhodně doporučujeme vyzkoušet noc přímo pod nekonečným africkým nebem! Budete obklopeni milióny hvězd a naprostým tichem... Ticho, které zde panuje, až "burácí".

21. den Řeka Chobe - Victoria Falls Zimbabwe

Ráno si vychutnáme jedinečný východ slunce nad solnou pánví, sbalíme kemp a vydáme se na sever do Kasane. Opustíme pláně, čeká nás majestátní řeka Chobe. Tato oblast je známá obrovskými stády slonů a další zvěře, která chodí pít do řeky. Odpoledne nás čeká vyjížďka lodí po řece v národním parku Chobe, kdy se budeme snažit dostat do blízkosti zvěře na březích řeky i ostrovech.
Odpoledne překročíme hranici do Zimbabwe, přejedeme do Victoria Falls, kde se ubytujeme na další dvě noci v pohodlné lodgi.

22. den Viktoriiny vodopády Zimbabwe

Dnes se podíváme na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdeme společně do restaurace (na vlastní náklady).

23. den Victoria Falls - Francistown Botswana

Vydáme se zpět do Botswany a budeme pokračovat na jih k městu Francistown. Čeká nás poslední noc v kempování v Botswaně.

24. den Francistown - Johannesburg Jihoafrická republika

Naše africké dobrodružství je u konce, přejedeme řeku Limpopo a vrátíme se zpět do Jihoafrické republiky. V podvečer dorazíme zpět do Johannesburgu. Zde přespíme v nám už známé lodgi.

  • Strava: snídaně

25. den Odlet z Johannesburgu Jihoafrická republika

Dopoledne volno, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

26. den Přílet do Prahy Jihoafrická republika


Ubytování

Greenfire Lodge Hazyview

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Mpumalanga
Typ ubytování
Safari lodge
Poloha
Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň
2* plus
Sport v místě
treking
Sport v okolí
treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe

Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.

Greenfire Lodge Johannesburg

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Johannesburg
Typ ubytování
Poloha
Okraj města
Úroveň
3*

Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.

Termíny a ceny

12.10.2018 - 06.11.2018, cena od 114 900,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 111 900,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 3 980,- Kč

Cena zahrnuje

Letenky Praha - Johannesburg - Praha v ekonomické třídě na pravidelné lince
Letištní taxy a poplatky

Jižní Afrika
Letištní transfery v Johannesburgu
6x ubytování v lodžích ve dvoulůžkových pokojích
Stravu dle programu: 6x snídaně, 3x brunch/oběd, 4x večeře
Vstupy do všech národních parků a rezervací
Aktivity dle programu jako:
- pěší safari v soukromé rezervaci
- safari v otevřeném autě 4x4
- noční safari v otevřeném autě 4x4
- celodenní safari v Krugerově národním parku
- hisorický Dullstroom
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck Potholes

Botswana a Zimbabwe
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu + dopravu otevřeným vozem 4x4
Ubytování ve stanech (11x) a lodži (6x) - je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Vstupy do všech navštívených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu jako:
- Kalahari - procházka v doprovodu Křováků
- Delta řeky Okavango
- plavba na domorodých lodích mokoro
- kempování v divočině
- pěší safari
- návštěva NP Moremi, Savute nebo Chobe
- návštěva solné pláně Magkadikgadi
- plavba lodí po řece Chobe
- návštěva Viktoriiných vodopádů

Doprovod kvalifikovaného anglicky hovořícího průvodce/řidiče
Doprovod českého průvodce (zaměstnance CK Marco Polo)
Stravování dle programu
Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropská cestovní pojišťovna)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Turistická taxa v Botswaně (platí se na hranicích, 30 USD)
Vízum do Zimbabwe (dá se zakoupit na hranicích za cca 35-50 USD)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

26.04.2019 - 21.05.2019, cena od 114 900,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu 111 900,- Kč
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) 3 980,- Kč

Cena zahrnuje

Letenky Praha - Johannesburg - Praha v ekonomické třídě na pravidelné lince
Letištní taxy a poplatky

Jižní Afrika
Letištní transfery v Johannesburgu
6x ubytování v lodžích ve dvoulůžkových pokojích
Stravu dle programu: 6x snídaně, 3x brunch/oběd, 4x večeře
Vstupy do všech národních parků a rezervací
Aktivity dle programu jako:
- pěší safari v soukromé rezervaci
- safari v otevřeném autě 4x4
- noční safari v otevřeném autě 4x4
- celodenní safari v Krugerově národním parku
- hisorický Dullstroom
- Blyde River Canyon
- Bourke´s Luck Potholes

Botswana a Zimbabwe
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu + dopravu otevřeným vozem 4x4
Ubytování ve stanech (11x) a lodži (6x) - je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Vstupy do všech navštívených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu jako:
- Kalahari - procházka v doprovodu Křováků
- Delta řeky Okavango
- plavba na domorodých lodích mokoro
- kempování v divočině
- pěší safari
- návštěva NP Moremi, Savute nebo Chobe
- návštěva solné pláně Magkadikgadi
- plavba lodí po řece Chobe
- návštěva Viktoriiných vodopádů

Doprovod kvalifikovaného anglicky hovořícího průvodce/řidiče
Doprovod českého průvodce (zaměstnance CK Marco Polo)
Stravování dle programu
Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropská cestovní pojišťovna)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Turistická taxa v Botswaně (platí se na hranicích, 30 USD)
Vízum do Zimbabwe (dá se zakoupit na hranicích za cca 35-50 USD)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

Fotogalerie

Expedice do Afriky - Afrikou v nálaďáku Expedice do Afriky - Afrikou v nálaďáku Ubytování v Johannesburgu Safari v soukromé rezervaci Safari v soukromé rezervaci Safari v soukromé rezervaci safari v soukromé rezervaci - africké expedice safari v soukromé rezervaci - africké expedice safari v soukromé rezervaci - africké expedice safari v soukromé rezervaci - africké expedice Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Poznávací zájezd do Afriky - Panorama route, Jihoafrická republika Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Afrikou v náklaďáku - poznávací zájezd do jižní Afriky Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd do Botswany - křovácí Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango, Maun Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango, Maun Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango, Maun Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango, Maun Poznávací zájezd Botswana - delta Okavango, Maun Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - Savute, Moremi, Chobe Poznávací zájezd Botswana - Savute, Chobe, Moremi Poznávací zájezd Botswana - cesta do Maunu Poznávací zájezd Botswana - cesta do Maunu Let nad deltou Okavango - fakultativní výlet Let nad deltou Okavango - fakultativní výlet Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - solná pláň Magkadikgadi Poznávací zájezd do Botswany - řeka Chobe Poznávací zájezd do Botswany - řeka Chobe Poznávací zájezd do Botswany - řeka Chobe Poznávací zájezd do Botswany - řeka Chobe Viktoriiny vodopády - poznávací zájezd JAR, Botswana, Zimbabwe Viktoriiny vodopády - poznávací zájezd JAR, Botswana, Zimbabwe Viktoriiny vodopády - poznávací zájezd JAR, Botswana, Zimbabwe Viktoriiny vodopády - poznávací zájezd JAR, Botswana, Zimbabwe Poznávací zájezd do Botswany Poznávací zájezd do Botswany Poznávací zájezd do Botswany

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Historie a tradice

Duše a srdce země se poznají podle tradic, řemeslného umu a umění. Okuste daleké země poznáním jejich tradic

Golf

Navštivte ty nejkrásnější jamky s fantastickými výhledy do krajiny. Golf není jen o hře, golf je o pocitech.

Vlakem luxusně

Vraťte se do dob koloniální éry, kdy vlak byl synonymem luxusu, dobrodružství a poznávání světa.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám