Skvosty Střední Ameriky s českým průvodcem

  • S českým průvodcem
  • Za krásami přírody
  • Historie a tradice

Přehled

Málokterá země může nabídnout tolik přírodních krás a památek jako Mexiko – od vyprahlých plání plných kaktusů, přes zasněžené vrcholky vulkánů, až po bělostné pláže Karibiku. Nalezneme zde pozůstatky řady předkolumbovských kultur, navštívíme mayské pyramidy v Chichen Itzá, Uxmalu, a Palenque. Vykoupeme se v travertinových kaskádách Aqua Azul i na pobřeží s korálovými útesy v Belize. V Guatemale nás bude čekat perla mayské historie, město Tikal, a navštívíme také pozůstatky mayského Copánu v Hondurasu.

Země
Belize, Guatemala, Honduras, Mexiko
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za historií, za památkami, za přírodou
Min. a max. velikost skupiny
8-16
Strava
Se snídaní
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
13
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Tento zájezd lze prodloužit o pobyt na Playa del Carmen.

Program

1. den přílet do Cancunu Mexiko

Odlet z Prahy s jedním přestupem. Přílet do Cancunu večer. Přivítání na letišti českým průvodcem a transfer do hotelu Las Margaritas 3* v centru města. Ubytování a odpočinek po dlouhém letu.

2. den Cancun – cenote Xkekén – Chichen Itzá - Izamal - Mérida Mexiko

Ranní odjezd z Cancunu k cenote Xkekén a koupání v průzračných jeskynních vodách a pokračování do archeologické zóny v Chichén Itzá, návštěva Kukulkánovy pyramidy, hřiště na pelotu,observatoře Caracol a dalších pamětihodností. Pokračování do dalšího městečka, Izamal,ve kterém se nachází konvent sv. Antonína z Padovy se druhým největším atriem na světě, hned po Vatikánu, oběd v typické mexické restauraci, kde nás mile obslouží mayské ženy v krojích. (není v ceně). Večerní příjezd do Méridy a pěší prohlídka hist. centra (katedrála sv. Idelfonsa, Palác vlády s nástěnnými malbami vyprávějících historii Mexika a další).
Ubytování v historickém centru. Mérida je město s kouzelnou noční atmosférou, doporučuje se posezení u živé hudby a ochutnávka pravého sorbetu. Ubytování: Hotel Los Aluxes 4*

3. den Mérida – Uxmal - Campeche Mexiko

Ranní projížďka Montejovou pasáží v Méridě a přesun do archeologické zóny v Uxmalu , prohlídka proslulé Kouzelníkovy pyramidy, Želvího domu, prostranství Jeptišek a dalších pamětihodností, výstup na Velkou pyramidu a pokračování do krásného opevněného koloniálního města Campeche ze XVI. století, prohlídka města a nocleh v hotelu v historickém jádru. Campeche je stejně jako Mérida město, které založili Montejovi přibližně ve stejném roce, Campeche však byl důležitý přístav, později několikrát napaden piráty.
Ubytování: Hotel H177 4*

4. den Campeche - Palenque Mexiko

Brzo ráno vyrazíme z Campeche do Palenque, navštívíme trosky starého mayského sídla, jsou tam velice zajímavé památky, jako hrobka proslulého krále Pakala, hrobka Červené královny a všude kolem bujná příroda! Když budeme mít štěstí, natrefíme na opice, tukany, pestrobarevné motýly a další zvířátka. Přesun k vodopádům Misol-Ha a možnost koupání za křiku vřešťanů. Nocleh na hotelu u řeky Nututun.
Ubytování: Nututun 4*

5. den Misol-Ha – Agua Azul – San Juan Chamula – San Cristobal Mexiko

Ranní odjezd k tyrkysové řece a k efektním kaskádám Agua Azul, kde budeme mít dostatek prostoru k odpočinku a koupání. Odpolední příjezd do San Juan Chamula, jemuž vévodí zářivý katolický kostelíček, ve kterém se ale praktikují pohanské rituály. Uvidíme tam místní domorodce, jak sedí různě na zemi, popíjejí bublinkovou limonádu a krkají, aby ze sebe vypudili zlé duchy. Občas tam zaříznou kohouta a pak s ním provádějí rituály a pořád si pod nosem brblají nějaké mayské modlitby a zapalují svíčky, které přilepují na zem. Uvnitř je krásně nakouřeno z různých kadidel. Večerní příjezd do San Cristobalu a ubytování v hotelu v centru města.
Ubytování: Hotel Rincón del Arco 4*

6. den San Cristobal – La Mesilla – San Pedro Atitlán Guatemala

Po snídani přesun ke hraničnímu přechodu La Mesilla, vyřízení hraničních formalit a pokračování do Panajachelu. Kratší zastávka k občerstvení. Posléze nástup do člunu a plavba po jezeře Atitlán do vesnice San Pedro. V přístavu budou přistaveny tuk tuky, ve večerních hodinách doprava do hotelu Sak Carí s krásným výhledem na jezero.
Ubytování: Hotel Sak Carí 3*

7. den San Pedro Atitlán a projížďka ve člunu Guatemala

Po snídani cesta do přístavu v San Pedru a půldenní projížďka po jezeře Atitlán ležícího mezi sopkami Atitlán a Tolimán. Toto tajuplné jezero je zahaleno mysteriem o mayské Atlantidě. Návštěva některých indiánských vesniček a seznámení se s životním stylem svých obyvatel. Návrat do San Pedra a odpoledne osobní volno k relaxaci a procházkám u jezera.
Ubytování: Hotel Sak Carí 3*

8. den San Pedro – Iximché - Antigua Guatemala

Po snídani cesta tuk tuky do přístavu, odkud se vypluje zpět do Panajachelu, kde bude přistaven vůz k přesunu do horského Iximché, kde indiáni doposud praktikují své rituály a oběti Bohům. Po návštěvě tohoto starodávného místa cesta do nedalekého bývalého hlavního města Guatemaly – Antigua. Toto překrásné koloniální město obklopeno sopkami se vyznačuje svou původní architekturou a koloniálními stavbami zničenými zemětřesením. Ubytování v centru města, prohlídka historického jádra a osobní volno.
Ubytování: Hotel La Sinventura 3*

9. den Antigua – Copán Honduras

Po snídani osobní volno určeno k nákupům suvenýrů a toulkám po městě Antigua. V poledních hodinách přesun k hranicím s Hondurasem, vyřízení hraničních formalit a příjezd do Copánu. Večer osobní volno v Copánu.
Ubytování: Posada del Belsy 2*.

10. den Copán – Puerto Barrios – Livingston Guatemala

Po snídani návštěva jednoho z nejdůležitějších mayských sídel – Copán. Toto překrásné město se rozprostírá kolem stejnojmenné řeky a je obklopeno bujnou džunglí. Po ukončení prohlídky Copánu cesta do největšího guatemalského přístavu Puerto Barrios, kde můžete sledovat lodě vyplouvající do Evropy plně naloženy banány. Nasednutí do člunu a plavba do Livingstonu, černošského městečka žijícího v rytmu reggae. Krátká zastávka a pokračování v plavbě kaňonem Río Dulce dále do džungle, kde budete nocovat v komfortně zařízených
chatkách se střechou z palmového listí. Fakultativně noční tour do lesa za hady a pavouky.
Ubytování: Finca Tatin

11. den Finca Tatin – Río Dulce – El Remate Guatemala

Po snídani plavba ve člunu do městečka Río Dulce. Cestou, která vede napříč bujnou přírodou budete míjet pevnost San Felipe. V Río Dulce bude přistaven vůz, který vás dopraví do El Remate, malá vesnice, která se nachází u peténského jezera. Odpolední koupání v Peténu. Nocleh na menším rodinném hotýlku nedaleko jezera.
Ubytování: Hotel Las Gardenias 2*+

12. den El Remate – Tikal – Belize Belize

Brzy ráno odjezd do bývalé mayské metropole, Tikalu. V tuto časnou ranní hodinu je největší pravděpodobnost spatřit jaguára anebo jinou divokou zvěř. Po ukončení prohlídky a zdolání nejvyšší přístupné mayské pyramidy pokračování do Belize City. Ubytování. Osobní volno k procházkám a posezení ve městě. Ubytování: Chateau Carribbean 3*

13. den Belize - San Pedro – Playa del Carmen Mexiko

Po snídani fakultativně plavba vodním taxíkem na ostrov San Pedro, kde budete mít možnost šnorchlovat v křišťálových vodách Karibiku mezi korály, pestrobarevnými rybičkami, rejnoky, želvami a bezzubými žraloky. Plavba zpět do Belize a odjezd do Mexika. Cesta do Puerto Morelos a ubytování přímo na pláži.
Ubytování: Hotel Hacienda Morelos 3*

14. den odlet, případné prodloužení Mexiko

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en México”!

  • Strava: snídaně

Termíny a ceny

21.11.2017 - 05.12.2017, cena od 79 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní 79 900,- Kč
připojištění proti stornu 1 490,- Kč

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Cancun - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
uvedená doprava (autobus)
česky mluvícího průvodce
všechny uvedené aktivity v programu
snídaně
1 noc v hotelu Margaritas 3*
1 noc v hotelu Los Aluxes 4*
1 noc v hotelu H177 4*
1 noc v hotelu Nututun 4*
1 noc v hotelu Rincon del Arco 4*
2 noci v hotelu Sak Carí3*
1 noc v hotelu La Sinventura 3*
1 noc v hotelu Posada del Belssy 2*
1 noc v džungli v chatkách Finca Tatin
1 noc v hotelu Las Gardenias 2*+
1 noc v hotelu Chateau Caribbean 3*
1 noc v hotelu Hacienda Morelos 3*
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (pojištění proti stornu zájezdu)
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci a řidič 2 USD/os/den
vstup do Copánu v Hondurasu - 15 USD
vstup do Tikalu v Guatemale - 20 USD
fakultativní výlet na ostrov San Pedro a šnorchl - 90 USD
Hraniční poplatky - cca. 50 USD

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Vlakem luxusně

Vraťte se do dob koloniální éry, kdy vlak byl synonymem luxusu, dobrodružství a poznávání světa.

Golf

Navštivte ty nejkrásnější jamky s fantastickými výhledy do krajiny. Golf není jen o hře, golf je o pocitech.

Za krásami přírody

Příroda v těch nejkrásnějších barvách a detailech. Poznejte ji zblízka. Zde vám představíme její kouzla

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám