Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha

  • Individuální dovolená na míru
  • Za krásami přírody
  • Historie a tradice

Přehled

Jižní Amerika, Nový Zéland a Austrálie, Afrika - to vše a ještě více na dosah. Zájezd, během kterého poznáte mnohé tváře naší planety - odlišné kultury, zajímavou historii a krásnou přírodu.

Země
Austrálie, Chile, Nový Zéland, Peru, Jihoafrická republika
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
Min. a max. velikost skupiny
bez omezení
Ubytování
Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Johannesburg
Strava
Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Anglicky hovořící
Počet nocí
21
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

25 denní zájezd po jižní polokouli - poznáte: Peru - jeho inckou historii a krásnou přírodu. V Chile můžete ochutnat skvělá vína, ale hlavně zažijete nejsušší poušť na Zemi. Na Novém Zélandu si prohlédnete kosmopolitní a pohodový Auckland s možností projet a poznat jak severní, tak i Jižní ostrov. V australském Sydney vás čeká nejen ikonická Opera, přístav, pláže, ale i nádherné Modré hory. Nakonec vás zcela jistě uchvátí nádherná (a hlavně bezpečná) Jižní Afrika - Krugeruv národní park, divoká zvířata a opět skvělá vína.

To ale nemusí být vše, program vám přizpůsobíme na míru, např:
Peru: poznejte jezero Titicaca, úchvatný kaňon Colca a historickou část Limy
Chile: znamenité vinice ve středním Chile nebo nádherné hory a příroda v Patagonii. Možnost navštívít tajemstvím opředený Velikonoční ostrov a pak odletět k moři do Francouzské Polynésie, na ostrovy Moorea, Bora Bora nebo další, kde se nacházejí nejkrásnější pláže planety.
Nový Zéland: poznejte úchvatnou přírodu Severního a JIžní ostrova - krásné pláže na poloostrově Coromandel, geotermální aktivitu kolem města Rororua a sopky u jezera Taupo. Na Jižním ostrově nesmíte minout národní park Abel Tasman, uchvatné Jižní Alpy, atraktivní Queenstown a rozeklané pobřeží a fjordy v Milford Sound.
Austrálie není jen Sydney, ale celý kontinent překypující úchvatnou přírodou - poznejte písečný ostrov Fraser Island, Velký bariérový útes u Cairns, tropický deštný prales Daintree a n.p. Kakadu nebo tajemné Uluru v Rudém středu Austrálie.
Afrika je kapitola sama o sobě - nespoutaná, divoká a hlavně překrásná a uhrančivá příroda kam se budete chtít znovu a znovu vracet, a to vše v naprostém bezpečí našich bezvadných průvodců.Program

1. den: PRAHA > LIMA > CUZCO Peru

Dnes Vás čeká odlet do Limy. I když cesta na jihoamerický kontinent v 21. století v porovnání s útrapami, které museli snášet mořeplavci v 16. století, a délkou plavby, "výrazně zrychlila, stále zabere "několik" hodin na palubě letadla.

Pro inspiraci neváhejte navštívit náš blog JEDUDOPERU.COM, kde se dočtete mnoho zajímavých informací o Peru.

2. den: CUZCO Peru

Po příletu do Limy přesednete na linku do Cuzca a rovnýma nohama vstoupíte do světa Inků. Setkání na letišti s průvodcem a následný transfer do Vašeho hotelu.
Odpoledne se vydáte na prohlídku města. Doslova na každém kroku Vás bude čekat střípek historie. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který Vás ohromí svou velkolepostí a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude Vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas, Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíme katedrálou.
Francisco Pizarro dobyl Cusco 15. listopadu 1533. Je jasné, že se v Cuscu 15. listopad nijak neslaví. Španělé Cusco zničili, vyplenili a ponížili. Jak krásné asi bylo, se můžeme jen dohadovat, protože i teď jeho kouzlo bere dech. Cusco dodnes budí obdiv zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. Zkusíte si dát do souvislostí dějiny dobytí Peru, dějiny Evropy a dějiny Incké říše? Všechny se totiž střetly právě v Cuscu a nebyla to žádná romantická telenovela.

3. den: CUZCO Peru

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů zapadající do sebe s milimetrovou přesností. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne budete mít volný čas na procházky starým městem a rozmýšlení nad pohnutou historií tohoto krásného města.
Fakultativně: prohlídka archeologického naleziště Tipon, neboli chrámu vody, kde se nachází soustava drenážních systémů a terasových polí. Inkové zde také uctívali vodu a prováděli rituální obřady.

4. den: POSVÁTNÉ UDOLÍ Peru

Po vydatné snídaní (tak jak je v Peru zvykem) se vydáte z Cusca do Posvátného údolí (Valle Sagrado). Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do Posvátného údolí začnete na Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní Vám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem. Trh v Pisacu je sice komerční místo, ale je to zároveň místo, kde najdete mnoho dobrých klasických výrobků, kavárny, hospůdky, prostě místo, kde se dá dobře trávit volný čas. Odpoledne Vás čeká prohlídka samotného Pisacu a následně museum Inkariy, kde se bude také podávat oběd.
Ubytování v hotelu v srdci Posvátného údolí.

5. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU Peru

Vaše dnešní dobrodružství začne odjezdem do lokalit Moray a Maras, které jsou malými poklady Posvátného údolí. Odjezd do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, kde si prohlédnete ohromné oválné zemědělské terasy, shlížející na údolí Urubamba. Pak se vydáte na prohlídku solných dolů z předkolumbovských dob v Maras. Po obědě navštívíte opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se Vám zaručeně líbit. Později odpoledne se vydáte na vlakové nádraží, odkud vyráží vlak do Aguas Calientes (cesta vlakem probíhá bez průvodce, ten Vás bude očekávat opět na nádraží v cílové stanici). Krátký pěší přesun do hotelu a ubytování.

6. den: MACCHU PICCHU > CUZCO Peru

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde Vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Piichu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne přesun vlakem do Ollantaitambo a transfer do hotelu v Cuscu. Ubytování.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.

  • Strava: snídaně - oběd

7. den: CUZCO - LIMA - SANTIAGO Peru

Dnes se přesunete na letiště a přes Limu odletíte do hlavního města Chile - Santiaga, další destinace na vaší cestě kolem světa.
Ubytování a přenocování v Santiagu.

  • Strava: snídaně

8. den: SANTIAGO - ATACAMA Chile

Dnes vás čeká jeden krátký přelet, tentokrát do pouště Atacama.
Na letišti vás přivítá průvodce a vydáte se do San Pedro de Atacama skrze pohoří Domeyko. Odpoledne vás čeká výlet do Měsíčního údolí, kam pojedete přes Salt Mountain Range a kde se Vám naskytnou panoramatické výhledy na Údolí smrti. Pak už vás čekají vysoké duny přírodní solný monument “Las Tres Marias”. Nakonec s jedinečným západem sluncem v zádech, se vydáte na cestu zpět do San Pedro. Přenocování.

9. den: ATACAMA Chile

Po snídani vás čeká celodenní exkurze na slané pláně v poušti, dále laguna Chaxa a rezervace Flamingos National Reserve, kde se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě. Dále se vydáte na vysoko položené pláně s lagunami Miscanti a Miñiques. Po obědě si prohlédnete městečko Toconao s půvabným kostelem San Lucas a věž Campanario. Později návrat zpět do San Pedro. Přenocování.

10. den: ATACAMA Chile

Brzy ráno celodenní exkurze ke gejzírům El Taito, které se nacházejí na nejvýše položeném místě na světě a které chrlí vodu jen 1x denně při úsvitu, tvoří neobyčejné formace díky minerálům obsaženým ve vodě a vypouštějí vysoké mraky páry nad sebou. Lehký trek v okolí, kde si prohlédnete další místa s velkou geotermální aktivitou. Po snídani budete mít možnost vykoupat se v přírodních horkých pramenech. Návrat do San Pedro. Odpoledne výlet do laguny Cejar, nacházející se přímo v srdci slanisek pouště Atacama, s extrémně vysokou koncentrací soli a lithia je koupání v této "vodě" ještě snazší než v Mrtvém moři. Budete mít možnost si tento jedinečný zážitek vyzkoušet a přitom pozorovat nádhernou okolní krajinou. Návrat do hotelu. Přenocování.

11. den: ATACAMA - SANTIAGO Chile

Dopoledne vás řidič odveze na letiště a vrátíte se zpět do Santiaga. Po ubytování v hotelu vás čeká několikahodinová prohlídka města s nejzajímavějšími památkami Santiaga. Prohlédnete si centrální náměstí, katedrálu, krásnou budovu hlavní pošty i radnici. Vydáte se také k prezidentskému sídlu “La Moneda” a dalším neméně zajímavým místům v okolí. Až se vrátíte do hotelu odpočiňte si, protože vás po 21. hodině odveze řidič na letiště a nočním letem se vydáte do Aucklandu na Novém Zélandu.

12.-13. den: SANTIAGO - AUCKLAND Nový Zéland

Noční přelet do Aucklandu a brzkým ranním příletem + 1 den (přelet přes datovou hranici). Transfer do hotelu a ubytování (standardní check in ve 14:00, za příplatek ubytování ihned po příjezdu).
Dopoledne Vás také čeká seznamovací prohlídka Aucklandu s průvodcem (lze po dohodě upravit na jiný termín).

Modernímu centrum města vévodí dominanta – Sky Tower. Věž 328 metrů vysoká nabízí za jasného dne výhled na celé město a přístav. Centrem probíhá ulice Queen street, která je plná obchodů, kaváren, barů a příjemných restaurací. Určitě se v podvečer vypravte na procházku kolem příjemného nábřeží a přístavu North Wharf. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete hezké kavárny a restaurace a v nedalekém přístavu Viaduct Harbour kotví luxusní jachty milionářů. Pohodlnou chůzí můžet pokračovat přes padací most do nové čtvrti Wynyard Quarter s North Wharf, kde kromě rybí trhu jezdí znovuzrozená historická tramvaj.

14. den: AUCKLAND Nový Zéland

Na dnešní den jsme pro Vás připravili celodenní výlet na ostrov Waiheke, který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu. Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především zábavy.
Ráno se pohodovou 10 min procházkou projděte do přístavu, kde se nalodíte na trajekt, který vás převeze na ostrov. V přístavu nasednete na připravený Hop on - Hop Off autobus, se kterým se vydáte na 1,5 hodinovou prohlídku ostrova, jeho pláží a zátok a třeba i lokálních vinic. Následně si můžete svůj pohodový den organizovat sami a zastavit a vystoupit můžete v krásných lokalitách Oneroa Village, Onetangi Beach, Batch Winery, vinařství Tantalus, Mudbrick Vineyard, Cable Bay Vineyard a dalších půvabných místech. Mezi 4-6 hodinou se opět vrátíte zpět do přístavu a trajektem do nedalekého Aucklandu.

  • Strava: snídaně

15. den: AUCKLAND Nový Zéland

Volný program.
Fakultativně: celodenní výlet do Hobitína, kde se nalézá stejnojmenná filmová vesnička, kde se natáčel film Pán prstenů. V krásné novozélandské přírodě se nachází 44 hobitích domů, které jste mohli ve filmech režiséra Petera Jacksona spatřit. Udělejte si fotografii u domu Bilba Pytlíka, nebo se zastavte v hospodě U Zeleného draka a Na Povodí. Po tématickém "hobitím" obědě se vypravíte do dalšího slavného místa - Waitomo.
V okolí Waitomo se nachází více jak než pětačtyřicet kilometrů jeskyň a jedním z hlavních lákadel jsou svítící larvy hmyzu. Během 45 min. prohlídky vás také čeká plavba po podzemní řece nádhernými jeskyněmi a právě tyto unikátní svítící larvy hmyzu visící u stropu jeskyní.
Pozdě odpoledne vás čeká opět cesta zpět do Aucklandu.

16. den: AUCKLAND - SYDNEY Austrálie

Dopoledne vás řidič odveze na letiště a pak už vás čeká přelet do australského Sydney. Zde vás bude čekat řidič, který vás dopraví do hotelu.
Užijte si odpolední klid a západ slunce u Opery!
Fakultativně možnost plavby lodí s Captain Cook Cruises po Sydneyském zálivu, vč. večeře (délka plavby cca 1,5 hod.) a garance místa u okna.

17. den: SYDNEY Austrálie

Dopoledne vás čeká seznamovací prohlídka Sydney s průvodcem, kdy si prohlédnete si oblast starého města The Rocks, pohled na jedinečnou budovu Sydneyské opery, Sydney Harbour Bridge, navštívíte Oxford Street a nevynecháte ani zdejší pláže Tamarama či Bondi.

18. den: SYDNEY Austrálie

Dnes se vydáte s průvodcem na celodenní výlet do Blue Mountains: nejdrříve se vypravíte do Featherdale Wildlife Park, kam přijedete ještě před prvními turisty, a kde se budete moci seznámit s australskou faunou, včetně medvídka koaly. Odtud pak zamíříte přes exklusivní předměstí Sydney - Wentworth Falls s vyhlídkou na Jamison Valley a stejnojmenný vodopád, až do NP Blue Mountains National Park, kde se ponoříte do buše, abyste objevily divoké klokany, papoušky, nebo ptáky zvané kookaburra. Průvodce Vám pak poví mnoho o fungování ekosystému nejen v NP ale i poměrech v Austrálii. Vydáte se ke známé vyhlídce Tři sestry. V této oblasti se Vám naskytnou zcela nové a nezapomenutelné výhledy na NP.
Předpokládaný návrat do hotelu kolem 16:30 - 17:00

19. den: SYDNEY - JOHANNESBURG Jihoafrická republika

Ráno vás řidič odveze na letiště a odletíte do jihoafrického Johannesburgu. Po přistání na vás bude čekat řidič a odveze vás do lodže, kde se ubytujete. V lodži večeře (není v ceně) a po večeři společný briefing s průvodcem.

V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

JIHOAFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ

Program Náklaďákem na safari do Krugerova NP do Jihoafrické republiky vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky.
Čeká vás safari v Krugerově národním parku a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru.
Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.

Důležitá informace
Během této cesty budete spát v jednoduchých lodžích. Program je pro pohodově laděné účastníky se smyslem pro dobrodružství.

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

20. den: JOHANNESBURG - BUSH LODGE Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

21. den: BUSH LODGE Jihoafrická republika

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Braai
Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

22. den: PANORAMA ROUTE - HAZYVIEW Jihoafrická republika

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a cestou se zastavíte v tradiční vesnici příslušníků kmene Shangan. Navečer dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

23. den: KRUGERUV NÁRODNÍ PARK Jihoafrická republika

Časně ráno se posilníte kávou a lehkou snídaní, poté opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den na safari. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

24. den: KRUGERUV NP - JOHANNESBURG - ODLET DO PRAHY Jihoafrická republika

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni.
Večerní odlet zpět do Prahy.

  • Strava: snídaně

25. den: PRAHA

Vaše cesta kolem světa je u konce.
Přistání v Praze.

----FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ CESTY------


PERU - prodloužení cesty o JEZERO TITICACA Peru

1. den: CUZCO - PUNO
Dostat se z Cusca k jezeru Titicaca lze mnoha způsoby. Můžete letět letadlem, můžete jet vlakem nebo se rozhodnout přejet Andy po silnici. Každá z možností má něco do sebe, ale naše zkušenost nás vedla k rozhodnutí volit do svých programů pozemní přejezd hor (v luxusním autobusu, fakultativně autě). Vstoupat do výšky 5 000 m n.m. je přece zážitek. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Pocítíme nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíte z autobusu na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Puna na břehu jezera Titicaca se ubytujete v hotelu.

2. den: PUNO
Na vlnách jezera Titicaca - ráno Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet na jezero Titicaca.
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymara problémy. Aymara žili a žijí na pobřeží okolo jezera. Na jezeře žil kmen Uros a za ním se vydáte lodí. Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne. To byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni. Prohlídnete si i ostrov Taguile a užijete si plavbu po hladině Tititcaca.
Stravování: snídaně, oběd

3. den: PUNO - LIMA
Dnes se vrátíte zpět do Limy, kde Vás odpoledne čeká volný program, odpočinek a nabírání sil na další cestu, tentokrát do Chile.
Stravování: snídaně

4. den: LIMA - SANTIAGO
Transfer na letiště a odlet.

CHILE: prodloužení cesty o PATAGONII Chile

1. den: SANTIAGO - PUNTA ARENAS
Po snídani odlet přes Santiago do patagonského Punta Arenas. Po příletu transfer do hotelu a přenocování.
Strava: snídaně

2. den: PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES
Po snídani Vás čeká plavba přes Magellanskou úžinu k ostrovu Magdalena. Výstup na pevninu, kde se nachází velká kolonie Magelnských tučňáků. Návrat do Punta Arenas a odpoledne odjezd autobusem do Puerto Natales.(250km). Ubytování v hotelu.
Strava: snídaně

3.den: PUERTO NATALES - NP TORRES DEL PAINE
Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet do NP TORRES DEL PAINE. Cestou se zastavíte u jeskyně Milodon. Cueva del Milodón je přírodní monument, 24 km severozápadně od od Puerto Natales. Jedná se o několik jeskyň a kamenných formací zvaných Silla del Diablo (Ďáblova židle). V jedné z jeskyní byly objeveny kosti, kůže a další pozůstatky ohromného lenochoda nazvaného Mylodon (Mylodon darwini), který vyhynul asi před 12.000 lety. Odtud pak Vaše cesta vede přímo do srdce Torres del Paine, kde spatříte jezero Nordenskjold, Pehoe a Salto Grande. Oběd. Treking skrze les se stromy lenga až k famoznímu výhledu na ledovec Grey Glacier. Nakonec navštívíte lagunu Amarga a pak už Vás čeká návrat do hotelu v Puerto Natales. Přenocování.
Strava: snídaně - oběd

4. den: TORRES DEL PAINE - PUERTO NATALES
Dopoledne volný program na aktivity v okolí Torres del Paine.
Dnes budete moci objevovat krásy Torres del Paine buď sami, nebo při fakultativních výletech pořádaných hotelem (doporučujeme rezervaci při objednání zájezdu). Odpoledne odjezd autobusem zpět do Puerto Natales.
Přenocování.
Strava: snídaně

5. den: PUERTO NATALES - LEDOVEC SERRANO - PUERTO NATALES
Po snídani Vás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serano. Po připlutí se vylodíte v přístavu Toro a vydáte se na cca 2-3 km procházku původním lesem. Na cestě zpět Vás čeká oběd a návrat do Puerto Natales.

6. den: PUNTA ARENAS – SANTIAGO
Po snídani transfer na letiště v Punta Arenas a odlet do Santiaga. Ubytování v hotelu.
Fakultativně slavností večeře v typické místní restauraci na rozloučení s Chile s folkovou muzikou, včetně transferu z/do hotelu. Cena 2200 Kč/os.

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - prodloužení cesty o TAHITI a MOOREA nebo BORA BORA Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie – fantastické pláže, azurově modré moře, korálové útesy překypující životem a ostrovy plné rozmanité vegetace. Místo, které synonymem pro ráj na zemi. Tahiti je hlavním městem Francouzské Polynésie a je také výchozím bodem k návštěvě dalších ostrovů. Ostrov Moorea je vzdálen pouhých 17 km od Tahiti, od kterého je oddělen hlubokým mořským ramenem. Vrcholky sopek zvedající se do výšky se odrážejí v klidné hladině laguny. Dále ostrov Huahine, kouzelný, divoký ostrov ležící 175 km severozápadně od Tahiti, tajemný s jeho ještě velmi živými tradicemi; ve společné laguně leží dvojice ostrovů Raiatea a Taha´a, posvátné ostrovy s úrodnými údolími a přenádherným místem pro vodní sporty.Známý ostrov Bora Bora se svými malými ostrůvky, kokosovými háji lemovanými bílým pískem a korálovými útesy se tyčí nad neuvěřitelně krásnými vodami plnými ryb. A v neposlední řadě sem patří prapůvodní ostrov Maupiti v srdci jeho nefritově zbarvené laguny. Vydat se ale můžete až na Markézské ostrovy, souostroví Tuamotu nebo třeba na 5 a půl hod. letu vzdálený tajemný Velikonoční ostrov.

TAHITI + MOOREA
1. den: Odlet ze Santiaga na Tahiti (mezipřistání Velikonoční ostrov, kde lze zajistit program na 2 nebo 3 dny).
2. den: Noční přílet na Tahiti. Na letišti Vás bude očekávat naš zástupce, který se s Vámi přivítá, předá Vám tradiční náhrdelník z květin a dopraví do hotelu, kde přenocujete.
Ráno následuje krátký přesun lodí na ostrov Moorea a ubytování v rezortu, kde strávíte 3 noci (za příplatek prodlouženi).
Volné dny můžete strávit buď jen odpočinkem na některé z vyhlášených pláží, šnorchlováním v laguně za doprovodu nádherných korálových rybek a mořských želv nebo se můžete vypravit za poznáváním jak okolní rozmanité tropické přírody, tak i místní kultury do zdejších vesnic nebo se s pomocí instruktorů potopit hlouběji, do lagun, kde Vás uvítají žraločci či manty. Za cca 60 EUR/den je možné si pronajmout vůz a vydat se po vlastní ose a projet si tento úchvatný ostrov.
5. den: Přesun zpět na Tahiti, kde Vás čeká přenocování a 6. den ráno odlet do Aucklandu.

V ceně pobytu, kromě transferů, dopravy atd. je zahrnuto ubytování:
2x ostrov Tahiti, hotel LE MERIDIEN ***+, standardní dvoulůžkový pokoj se snídaní
3x ostrov Moorea, hotel MANAVA BEACH RESORT ***+, standardní dvoulůžkový pokoj se snídaní
Cena nezahrnuje místní taxu ve Fr. Polynésii: cca 1,26 EUR na 1 os./noc (Bora Bora: 1,68 EUR na 1 os/noc) – platí se při odjezdu z hotelu.
------------------------------------------------------------------------------
TAHITI + BORA BORA
Místo ostrova Moorea, který se nachází cca 30 min. lodí od ostrova Tahiti,můžete zvolit pobyt na BORA BORA.

BORA BORA
Vyhaslá sopka uprostřed jedné z nejhezčích lagun světa, to je Bora Bora, perla Tichomoří, jednoduše ostrov snů. Tři hory tvoří jeho pyšnou siluetu, nejvyšší z nich je hora Otemanu 727 m vysoká, těsně následuje hora Pahia, opředená řadou pověstí. Ostrov je pyšný na svá dávná válečná tažení a bývalou nadvládu nad ostrovem Raiatea, což byl jeho největší rival. Velkorysá příroda darovala tomuto ostrovu lagunu s křišťálově průhlednou vodou nepopsatelné krásy, lemovanou řadou malých rajských ostrovů. Na jednom z těchto motu je letiště, na ostatních jsou luxusní hotely. Výjimku tvoří motu Toopua, na kterém je přes 100 metrů vysoký pahorek s velkými „zvonícími kameny“, nazývanými „zvony boha Hiro“.
Přitažlivá síla ostrova Bora Bora je nezlomná. Mnoho malířů, spisovatelů a filozofů jde ještě dnes ve stopách takových osobností, jako byli Alain Gerbault, Hermann Melville nebo Paul-Emile Victor.

V ceně pobytu, kromě transferů, dopravy atd. je zahrnuta letenka Tahiti - Bora Bora - Tahiti a ubytování:
2x ostrov Tahiti, hotel LE MERIDIEN ***+, standardní dvoulůžkový pokoj se snídaní
3x ostrov Bora Bora, hotel MAITAI POLYNESIA ***, standardní dvoulůžkový pokoj se snídaní
Cena nezahrnuje místní taxu ve Fr. Polynésii: cca 1,26 EUR na 1 os./noc (Bora Bora: 1,68 EUR na 1 os/noc) – platí se při odjezdu z hotelu.

Prodloužení: NOVÝ ZÉLAND / AUSTRÁLIE Nový Zéland

Jestli sníte o tom procestovat fantastickou přírodu Nového Zélandu, ať už se jedná o severní nebo jižní ostrov, nebo byste chtěli poznat Australské lokality jako Brisbane a největší písečný ostrov světa Fraser island, tropický sever v Cairns a národní park Daintree, Velký bariérový útes, nebo Darwin a jeho n.p. Kakadu, či mystické Uluru v rudém středu Austrálie, nebo snad navštívit Tasmáni, dokážeme vám připravit cestu do všech těchto míst.
Inspiraci, můžete nalézt v našich poznávacích zájezdech, např. NOVÝ ZÉLAND nebo AUSTRÁLIE

Ubytování

Greenfire Lodge Hazyview

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Mpumalanga
Typ ubytování
Safari lodge
Poloha
Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň
2* plus
Sport v místě
treking
Sport v okolí
treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe

Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.

Greenfire Lodge Johannesburg

Země
Jihoafrická republika
Lokalita
Johannesburg
Typ ubytování
Poloha
Okraj města
Úroveň
3*

Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.

Termíny a ceny

15.07.2018 - 08.08.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

22.07.2018 - 15.08.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

29.07.2018 - 22.08.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

05.08.2018 - 29.08.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

12.08.2018 - 05.09.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

19.08.2018 - 12.09.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

26.08.2018 - 19.09.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

02.09.2018 - 26.09.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

09.09.2018 - 03.10.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

16.09.2018 - 10.10.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

23.09.2018 - 17.10.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

30.09.2018 - 24.10.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

07.10.2018 - 31.10.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

14.10.2018 - 07.11.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

21.10.2018 - 14.11.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

28.10.2018 - 21.11.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

04.11.2018 - 28.11.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

11.11.2018 - 05.12.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

18.11.2018 - 12.12.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

25.11.2018 - 19.12.2018, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

06.01.2019 - 30.01.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

13.01.2019 - 06.02.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

20.01.2019 - 13.02.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

27.01.2019 - 20.02.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

03.02.2019 - 27.02.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

25.02.2019 - 21.03.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie (Tahiti+Moorea), cena od: 36 190,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie (Tahiti+Bora Bora), cena od: 41 380,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

04.03.2019 - 28.03.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

11.03.2019 - 04.04.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

18.03.2019 - 11.04.2019, cena od 199 990,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 199 990,- Kč
Cestovní zdravotní pojištění 590,- Kč
Prodloužení: Peru - Jezero TITICACA, cena od: 13 590,- Kč
Prodloužení: Chile - Patagonie, cena od: 38 690,- Kč
Prodloužení: Francouzská Polynésie, cena od: 36 190,- Kč

Cena zahrnuje

* kompletní letenky (v ekonomické třídě) vč. letištních tax na trase Praha - Lima - Cuzco - Atacama - Santiago - Auckland - Sydney - Johannesburg - Praha, v optimální knihovací třídě
* ubytování v kvalitních 3* hotelech a lodžích při africkém safary (za příplatek vyšší kategorie) - vždy dvoulůžkové pokoje
* kompletní dopravu a transfery během celé cesty
* veškeré vstupy do památek, národních parků a pod. dle programu
* anglicky mluvící průvodci během výletů
* zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* nápoje a stravu kromě výše uvedených
* osobní výdaje a spropitné
* zdravotní pojištění ERV: 590/Kč os.
* odletová taxa z:
Peru cca 30 (USD) za mezinárodní lety a 6 USD za vnitrostátní lety
Nový Zéland: 25 NZD

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Akční nabídky

Akční slevy, noci zdarma, last minute nabídky. To a mnohem víc najdete v této sekci

Pro dobrodruhy

Dobrodružství bez kompromisů. Hranice úspěchu a selhání je velmi tenká. Sáhnete si na dno fyzických i morálních sil.

Expedice v náklaďáku

Afrika je nakažlivá a Afrika v náklaďáku vás polapí a nepustí o to víc. Kdo jednou zkusí, bude se chtít vracet.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám