Pod Jižním křížem: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe

  • Africké safari
  • Za krásami přírody
  • Singles Collection pro sólo cestovatele
  • Expedice v náklaďáku

Přehled

Tento poznávací zájezd vám ukáže to nejlepší z jihu Afriky: hory v Lesothu, tradiční království Svazijsko, pláže Indického oceánu v Mozambiku, safari v Krugerově NP, Velké Zimbabwe, safari v NP Hwange a majestátní Viktoriiny vodopády.

Země
Lesotho, Mosambik, Jihoafrická republika, Zimbabwe, Svazijsko
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za přírodou, dobrodružný, safari
Min. a max. velikost skupiny
1-17
Ubytování
Terénní expediční vozidlo
Strava
Dle programu
Nástupní země
Jihoafrická republika
Nástupní místo
Johannesburg
Průvodce
Anglicky hovořící
Počet nocí
15
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Během tohoto poznávacího zájezdu navštívíte pět zemí na jihu afrického kontinentu a jejich největší přírodní divy a atrakce. Začnete úžasnými výhledy v horách v Lesothu, budete pokračovat do maličkého království jménem Svazijsko, přesunete se na pláže Indického oceánu do Mozambiku. Po odpočinku u moře vás čeká safari v Krugerově národním parku, po kterém bude následovat historická památka Velké Zimbabwe. Z památek budete pokračovat do divočiny a čeká vás jedinečný zážitek v podobě pěšího stopování nosorožců a další safari v NP Hwange. Celou jedinečnou cestu zakončíte návštěvou jedinečných Viktoriiných vodopádů.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa.

Důležitá informace
Jedná se o částečně kempovací safari v expedičním voze v divoké přírodě. Je tedy nezbytné, aby byli účastníci vybaveni flexibilním a otevřeným myšlením. Stanete se součástí malé mezinárodní skupinky podobně naladěných jedinců (velikost skupiny od 4 do 17 osob) a společně zažijete tu pravou africkou divočinu.

Program

Dovolená pro aktivní

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
U tohoto zájezdu budete bydlet v jednoduchých, ale pohodlných lodžích nebo chatkách (11x) a kempovat pod stanem (4x). Budete potřebovat vlastní spací pytel.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zdePrůvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

Před a po expedici

Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si prodloužit pobyt v Zimbabwe na konci programu).

Vzhledem k tomu, že odjezd z Johannesburgu je ve velmi časných ranních hodinách, je zde nutný nocleh před cestou. Optimální ubytování je v lodgi partnera, odkud se ráno i vyráží. Jak nocleh, tak transfer z letiště, vám rádi zajistíme. Poslední den programu se končí snídaní v lodži u Viktoriiných vodopádů. Rádi vám v případě zájmu zajistíme transfer na letiště a letenky.
Pokud byste si chtěli pobyt zde prodloužit, doporučíme vám možné aktivity - jak přímo v oblasti Viktoriiných vodopádů, tak třeba výlet na safari do NP Chobe v sousední Botswaně.

1. den Johannesburg - Lesotho Jihoafrická republika

Časně ráno se vyrazíte vaším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na jih do horského království Lesotho. Toto malé království je dokola obklopeno jediných sousedem - Jihoafrickou republikou. Lesotho je jedinou zemí na světě, která leží celá v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Čekají vás zde fantastické výhledy a nebesa budete mít na dotek ...
Odpoledne překročíte hranici do Lesotha a první dvě noci svojí cesty strávíte v typických afrických chatkách v horském národním parku Tsehlanyane.

Stravování: večeře
Tento den je oběd na vlastní náklady.

2. den Lesotho Lesotho

Po snídani v lodži vyrazíte pod vedením svého průvodce na procházku do hor. Budete mít možnost nejen obdivovat zdejší nádhernou krajinu, ale také oceníte, v jak nesnadných přírodních podmínkách musejí přežívat místní obyvatelé. Procházka vás zavede k vodopádům i dechberoucím výhledům.
Odpoledne se vrátíte do lodže a odvážní zájemci si můžou dopřát vyjížďku na koních na zdejších úzkých horských stezkách (na vlastní náklady). Méně dobrodružně ladění účastníci mohou navštívit nedalekou vesnici, nebo jen relaxovat v krásném prostředí hor.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

3. den Lesotho - Svazijsko Svazijsko

Po snídani pomalu opustíte horské království, překročíme hranice zpět do Jihoafrické republiky a kopcovitým farmářským krajem dojedeme do Svazijska. Svazijsko je dalším malým africkým královstvím, které se pyšní fascinující kulturou a zajímavými lidmi žijícími v tradičních afrických obydlích.
Na dvě noci se ubytujete v lodži kousek od hlavního města Mbabane, uprostřed kopcovité krajiny svazijského venkova.

Stravování: snídaně – oběd – večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

4. den Svazijsko Svazijsko

Den zahájíte snídaní v lodži a pak už vás čeká poznávání Svazijska. Přes hlavní město Mbabane se vydáte ke skále Sibebe, která je druhým největším monolitem na světě (po australském Uluru/Ayers Rock).
Na úpatí této hory poobědváte a odpoledne se vydáte na cestu zpět, kterou budete mít zpestřenou návštěvou místních tržišť a prodejních stánků u cesty.

Stravování: snídaně – oběd - večeře

5. den Maputo Mosambik

Ráno projedete Svazijskem na východ a překročíte hranici do Mozambiku.
Odpoledne dorazíte do hlavního města Maputa a vydáte se na jeho prohlídku. Abyste město poznali v jeho autentické podobě, budete se pohybovat místní dopravou a večer zajdete společně na večeři do jedné z restaurací (na vlastní náklady). Nocleh v hotelu v Maputu.

Stravování: snídaně - oběd

  • Strava: snídaně - oběd

6. - 7. den Inhambane Mosambik

Po snídani zanecháte mozambické hlavní město za sebou a vydáte se podél pobřeží na sever. Náklaďákem dojedete do města Maxixe a odsud poplujete na domorodé lodi "dhow" přes mořský záliv do jednoho z nejstarších měst na pobřeží Mozambiku - Inhambane. Tady na vás bude čekat váš průvodce s náklaďákem a společně se zajdete podívat na pestrobarevný místní trh. Odpoledne budete pokračovat do lodže na pobřeží, kde strávíte následující dvě noci.
Volný den na pobřeží Indického oceánu můžete strávit odpočinkem, procházkami po pláži, koupáním nebo šnorchlováním. Potápěči by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost a vydat se na průzkum zdejšího podvodního ráje (potápění a šnorchlování na vlastní náklady).

Stravování: snídaně - oběd - večeře

8. den Xai Xai Mosambik

Po snídani pojedete na jih a vaším cílem bude pobřežní městečko Xai Xai. Za vlády Portugalců bývalo Xai Xai rušným přístavem, nyní se z něj však stala poklidná dovolenková destinace. Na jednu noc se ubytujete v resortu, který je schovaný na písečné duně oddělující vnitrozemské jezero od vod Indického oceánu. Odpoledne budete mít část na prozkoumání této krásné části mozambického pobřeží.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. den Mozambik - Kruger Jihoafrická republika

Ráno opustíte břehy oceánu a vydáte se povodím řeky Limpopo do vnitrozemí. Budete projíždět malebné vesničky, projedete mozambickým národním parkem Transfrontier a přejedete hranici do Jihoafrické republiky. Dostanete se na území Krugerova národního parku a v jednom z jeho kempů strávíte noc. Postavíte si stany a večeři si tentokrát připravíte tradiční africkou - na otevřeném ohni.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

10. den Safari - Krugerův národní park Jihoafrická republika

Jak je na safari zvykem, vstanete časně ráno. U kávy budete pozorovat nádherný východ slunce v buši, poté sbalíte kemp a vyrazíte národním parkem dále na sever. Odpoledne opustíte park a budete nocovat v severní části Jihoafrické republiky.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

11. den Velké Zimbabwe Zimbabwe

Vstanete časně ráno a vydáte se na sever. Opustíte Jihoafrickou republiku, překročíte hranice do Zimbabwe a budete pokračovat až ke kamenným pozůstatkům Velkého Zimbabwe. Odpoledne se svým průvodcem navštívíte tuto významnou archeologickou památku.
Večer strávíte v tábořišti v blízkosti Velkého Zimbabwe.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

12. den Matobo Zimbabwe

Po snídani projedete druhé největší město země - Bulawayo. Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde vás čeká safari a pěší stopování nosorožců. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.
V parku budete tábořit.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

13. den Hwange Zimbabwe

Ráno vás čeká krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Na oběd dorazíte do svého tábořiště a odpoledne vás čeká safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek). Večer se vrátíte do svého kempu u napajedla.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

14. - 15. den Viktoriiny vodopády Zimbabwe

Dnes ráno opustíte Hwange a vydáte se do Victoria Falls. Tady strávíte dvě noci v pohodlné lodži, takže budete mít čas se podívat na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee dumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

Stravování: snídaně - oběd // snídaně

16. den Odlet z Victoria Falls Zimbabwe

Snídaní vaše africké putování končí.

Stravování: snídaně

  • Strava: snídaně

Ubytování

Terénní expediční vozidlo

Země
Jihoafrická republika
Typ ubytování
camping
Poloha
Úroveň

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Termíny a ceny

21.07.2018 - 05.08.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

11.08.2018 - 26.08.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

01.09.2018 - 16.09.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

22.09.2018 - 07.10.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

13.10.2018 - 28.10.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

03.11.2018 - 18.11.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

24.11.2018 - 09.12.2018, cena od 58 990,- Kč

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

PopisCena za osobuPočet osob

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve lodžích a chatkách (11x) a ve stanech (4x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* procházka v horách v Lesothu
* posvátná skála Sibebe ve Svazijsku
* návštěva Maputa, hlavního města Mozambiku
* plavba na domorodé lodi "dhow"
* bílé pláže Indického oceánu
* safari v Krugerově NP
* Velké Zimbabwe
* pěší stopování nosorožců
* safari v NP Hwange
* NP Viktoriiny vodopády

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Mozambiku a do Zimbabwe (kupuje se na hranicích)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Expedice v náklaďáku

Afrika je nakažlivá a Afrika v náklaďáku vás polapí a nepustí o to víc. Kdo jednou zkusí, bude se chtít vracet.

Historie a tradice

Duše a srdce země se poznají podle tradic, řemeslného umu a umění. Okuste daleké země poznáním jejich tradic

Romantické pobyty

Maximální soukromí, romantické večeře, pečlivě vybrané hotely jen pro vás dva.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám