okruh Ománem s českým průvodcem

  • S českým průvodcem
  • Za krásami přírody
  • Historie a tradice
  • Akční nabídky

Přehled

Země
Omán
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za mořem, za památkami, za přírodou
Min. a max. velikost skupiny
8-12
Strava
Se snídaní, Dle programu
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
7
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Nenechte si ujít příležitost poznat Omán i jinak než jen resort u moře. Vydejte se s námi do horských vádí, datlových hájů, pouštních dun či na kouzelné pobřeží. Čeká Vás týden plný zážitků, který Vám přiblíží kulturu i historii této úžasné země.

Program

Odlet z Prahy Omán

Odlet v dopoledních hodinách z Prahy.

Přílet do Muscatu a odpočinek v hotelu Omán

Přílet na mezinárodní letiště Muscat v noci. Vyřízení imigračních formalit, transfer do hotelu – brzký check in v Ramee Guestline Hotel 4* (pokoj se snídaní). Ubytování, relax na pláži, odpočinek.
Fakultativně aktivity jako pozorování delfínů nebo šnorchlování.
Noc v hotelu Ramee Guestline Hotel 4*

  • Strava: snídaně

Muscat Omán

Dopoledne si pojedeme prohlédnout hlavní město Ománu - Muscat. Mimo jiné uvidíme hlavně dominantu města:
VELKÁ MEŠITA SULTÁNA QABOOSE - obdivuhodný a zcela originální příklad moderní arabské architektury. Nenápadná elegance a tlumené stíny exteriéru skrývají obrovský přepych uvnitř, pro mnohé představuje nejkrásnější mešitu na světě. Jeho Výsost sultán Qaboos bin Said ji slavnostně inauguroval v květnu 2001, do jejích modlitebních hal, nádvoří a chodeb se vejde 20 000 věřících. Uvnitř budete obdivovat skryté poklady – obrovský ručně tkaný koberec v hlavní hale a nádherný lustr vyrobený z křišťálu Swarovski. Zavěšený pod centrální kupolí vytváří v interiéru magické osvětlení. Koberec i lustr patří k největším na světě. Prohlídneme si fascinující knihovny a jedinečné mozaikové výzdoby chodeb. V noci osvětlená
mešita září na pozadí tmavé oblohy, její návštěva je opravdovým požitkem.

MUTRAH – KOUSEK OMÁNSKÉHO ŽIVOTA: Pradávné centrum ománského obchodu je okouzlující směsici starého a nového: v přístavu sultána Qaboose kotví stará rybářská plavidla dhow vedle moderních výletních lodí a ve slunci se lesknoucích obřích lodí nákladních. Tržiště - souk skrývá obchůdky se skutečnými poklady - nejjemnější ománská kadidla, tradiční tepané stříbrné zbraně kandjar a mnohé další. Hlavním lákadlem je tu čilý ruch, vůně a zvuky typické pro arabské tržiště, vydáme se i do postranních cestiček a zaprášených obchůdků a zkusíme smlouvat při nákupu koření, šperků, šátků a jiných originálních suvenýrů. Přírodní přístav lemovaný majestátními horami je ideálním místem k procházce a odpočinku, posadíme se na promenádě na skleničku ovocného džusu a necháme kolem sebe plynout každodenní život. Nahlédneme do spletitých uliček za soukem a vyfotografujeme si mešitu Lawati a staré portugalské obchodní domy.
Odpoledne volný program u moře.
Ramee Guestline Hotel 4*

Pobřežní cesta do města Sur Omán

Panoramatická cesta na jih do městečka Sur. Cestou Vás mimo jiné čeká
PROPADLINA (ZÁVRT) BIMMAH: Po cestě navštívíme toto úchvatné místo. Blankytná voda v propadlině Bimmah přitahuje každý rok tisíce návštěvníků, nedávno byla dokonce označena jako nejkrásnější svého druhu na světě. Vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně, ačkoli arabský název má poetičtější vysvětlení – park spadlého meteoritu. Bimmah je krásný přírodní fenomén i místo, kde je možné si zaplavat a pořídit fantastické fotografie.


SUR – VÝROBNA LODÍ DHOW: Staré město Sur je obrácené tváří k moři, odkud vždy přicházelo bohatství. Hlavní město regionu Sharqiya se pyšní bohatou minulostí, bylo jedním z nejdůležitějších přístavů oblasti, klíčovým bodem pro obchod s Indií a zeměmi východní Afriky. Pevnosti a strážní věže, obklopující město, dokazují, jak důležitým v minulosti bylo. V přístavu najdeme hlavní atrakci, tradiční loděnice, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě dhow, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Omán je nesmírně pyšný na svoji námořní tradici, a i když poptávka poklesla, v Suru se stále vyrábí kvalitně zpracované lodě pro zákazníky z celého světa. Výrobna lodí je klidné místo, můžeme se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout.

RAAS AL HADD – DOMOV ŽELV: Nádherné pláže v okolí Raas al Had nepřitahují pouze lidské návštěvníky Ománu. Každý rok do tohoto nejvýchodnějšího cípu sultanátu připlouvá množství želv, aby zde nakladly svá vzácná vejce. Vidět tyto obrovské vodní živočichy vylézat na břeh a klást vejce a pozorovat stovky právě vylíhlých želviček, jak si hledají cestu do moře, je opravdu jedinečný zážitek. Omán si je vědom svou velkou zodpovědností co se ochrany želví populace týče, návštěvníci proto musí striktně dodržovat pravidla chování (fotografování, rušení zvířat atd). Budete přenocovat v nedalekém hotelu a ve večerních nebo naopak brzkých ranních hodinách, kdy je největší šance vidět želvy v akci, máte možnost odjet na výlet na jedno z míst, kde je možné se s těmito nádhernými živočichy setkat
Pokud budete chtít předobjednat výlet na pozorování želv, je nutné dopředu, platba želví rezervaci je 5OMR na osobu

1 noc v hotelu Ras Al Jinz Carapace 3*, standard pokoj se snídaní

  • Strava: snídaně

Wahiba Omán

NECHÁME SE UCHVÁTIT WAHIBA SANDS. Výlet do Wahiba (též Sharqiya) Sands je skvělou možností jak si vychutnat arabskou poušť jako z pohádky. Růžové, větrem zbrázděné a stále se měnící duny pouště Wahiba jsou přesně takové, jaké si představujeme. Stále zde žijí beduínské rodiny, vydělávající si na holé živobytí tradičním nomádským způsobem – chovem dobytka. Na mnoha místech zahlédnete nezávislé, v jasných barvách oblečené beduínské ženy. Žijí svůj neuvěřitelný život ve skromnosti, ale v naprosté znalosti a pochopení drsného prostředí, ve kterém se pohybují, daleko od ostatních Ománců. Nejčastěji je spatříme vykukovat za koly starých džípů nebo ujíždějící v dunách.
Uvidíme poušť, když je nejkrásnější – při západu slunce – jelikož budeme přenocovat právě na poušti. Fakultativně lze zařídit jízdu na velbloudovi nebo sjíždění dun v terénním autě.

Noc v luxusním pouštním kempu Arabian Oryx Camp, stan, polopenze.

Wadi Bani Khalid – Jabal Akhdar Omán

WADI BANI KHALID: Do tohoto krásného wádí po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíme do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v hlubokých průzračných jezírkách,
dostaneme se k nim po četných pěšinkách a můstcích. Je možné se vykoupat, ale ohledem na místní obyvatele je vhodnější se nesvlékat do plavek. Pokud není vysoká hladina vody, je možné se vydat na průzkum do odlehlých částí wádí, odvážní turisté s dobrou obuví a svítilnou mohou pátrat po jeskyni Moqal.
Budeme pokračovat na vyhlídkovou jízdu do JEBEL AKHDAR. Pojedeme podívat na tzv. "Diana's Point" - jedno z nejoblíbenějších míst princezny Diany, když tu byla na návštěvě. Z tohoto bodu je úchvatný výhled na terasovité plantáže Jebel Akhdar s jejich ovocnými stromy, granátovými jablky, česnekem apod. Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech.

Nocleh hotelu Falaj Daris 3*, standard pokoj se snídaní

Nizwa Omán

NIZWA – PEVNOST A SOUK: Město Nizwa je obklopené zelení, palmové háje zásobuje vodou nejdelší falaj (zavlažovací systém) v zemi. Je ideálním místem pro dopolední návštěvu. Nelze vynechat pevnost, monumentální stavbu ze 17 století, které dominuje 40 metrů vysoká centrální věž. Z věže se nabízí krásný výhled na Nizwu a okolí. Za návštěvu stojí také souk, místní tržnice, která je dodnes skutečným centrem města. Místní sem přichází na každodenní nákup potravin, turisté zde najdou bohatou nabídku ománských stříbrných výrobků, zbraní a sladkostí halwa.
Odjezd do Muscatu na letiště.

Návrat do Prahy Omán

Návrat do Prahy

Termíny a ceny

07.12.2018 - 14.12.2018, cena od 59 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji 59 900,- Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 000,- Kč
Připojištění proti stornu 1 490,- Kč

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Muscat - Praha v ekonomické třídě s jedním přestupem
letištní taxy
uvedená doprava (autobus, jeepy) po Ománu
česky mluvícího průvodce CK Marco Polo
uvedené aktivity v programu
strava dle programu
4 noci v hotelu Ramee Guestline 4* standard pokoj se snídaní
1 noc v hotelu Ras Al Jinz Carapace 3*, standard pokoj se snídaní
1 noc v Arabian Oryx Camp, polopenze
1 noc v hotelu Falaj Daris 3*, standard pokoj se snídaní
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje

vízum do Ománu (52USD)
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
stravování neuvedené v programu, nápoje
fakultativní aktivity
spropitné místním průvodcům či řidičům

Fotogalerie

Mešita Mešita poušť poušť Jebel Akhdar Jebel Akhdar Wadi Bani Khalid Pevnost Nizwa Nizwa

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Romantické pobyty

Maximální soukromí, romantické večeře, pečlivě vybrané hotely jen pro vás dva.

Expedice v náklaďáku

Afrika je nakažlivá a Afrika v náklaďáku vás polapí a nepustí o to víc. Kdo jednou zkusí, bude se chtít vracet.

Golf

Navštivte ty nejkrásnější jamky s fantastickými výhledy do krajiny. Golf není jen o hře, golf je o pocitech.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám