Putování Madeirou s českým průvodcem

  • S českým průvodcem
  • Za krásami přírody
  • Aktivní dovolená, treky, koně

Přehled

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony lety z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara MADEIRA. Divoce rozeklaná skaliska se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny a vegetace - Madeira je plná životadárných „levád“.

Země
Portugalsko
Lokalita
Madeira
Typ zájezdu
Poznávací
Podtyp zájezdu
za přírodou, za sluncem, treking
Min. a max. velikost skupiny
6-10
Ubytování
Roca Mar
Strava
Se snídaní
Nástupní země
Česká republika
Nástupní místo
Praha
Průvodce
Česky hovořící
Počet nocí
7
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Poznávání a výšlapy kolem levád. Mořský vzduch a bujná vegetace s mnoha druhy květin vás nenechají na pochybách, že jste v subtropech. Garantujeme léty ověřený příjemný 4* hotel a malé skupiny cestujících.

Program

1. den přílet na Madeiru Portugalsko

Kolem poledne odlet z Prahy na Madeiru. Přílet ve 4 hodiny odpoledne. Transfer do hotelu a odpočinek.

2. den Funchal a botanická zahrada Portugalsko

Po snídani navštívíme hlavní město Funchal. Začneme u sochy Sissi, navštívíme prezidentské zahrady, Park Svaté Kateřiny, Katedrály SÉ z 16. Století. Půjdeme navštívit jezuitský chrám Igreja dos Jesuitas a pak se zastavíme ve vinném sklípku na ochutnávku známého madeirského vína. Další zastávka bude na tržnici kde najdete mnoho různých květin, tropického ovoce a rybí trh, kde bude rozchod.
Lanovkou nebo autobusem se dostaneme na vrch Monte, odkud budeme mít nádherný výhled na celý Funchal. Navštívíme tropickou zahradu s mnoha rostlin pocházejících z celého světa a také polodrahokamy ze všech koutů světa. Poslední zastávka bude v kostele, který je zasvěcen Panně Marii. Je cílem pouti, která se ve městě koná každý rok 15 srpna a je součástí Nanebevzetí Panny Marie. Fakultativně možnost svést tradičními sáňkami - 2 km. Následně návrat do Funchalu.

3. den okruh západní částí ostrova Portugalsko

Po snídani se vydáme na západ ostrova. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v “Ribeira Brava”, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do „São Vicente“, kde se zastavíme na oběd. Po obědě pokračujeme přes Seixal, který je známý svým vodopádem „Veu da Noiva“ ( Nevěstin závoj). Po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Dalším programem dnešního dne je volné koupání v přírodním koupališti v Porto Moniz (vstupné 1,50 €). Následně návrat do Funchalu

4. den leváda 25 pramenů Portugalsko

Po snídani se vydáme na levádu Risco + 25 Fontes (25 pramenů) Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře je Levada Rabaçal 25 Fontes. Levady jsou zavlažovací kanály, kterými se dopravuje voda z horských oblastí. Jsou široké 20 - 120 cm a hluboké někdy až 1 metr. V dnešní době jsou levadová koryta již vybetonovaná a vedle nich se vybudovaly turistické cesty, které každoročně přiláká množství turistů. Levada Rabaçal 25 Fontes se nachází na západě ostrova a vstup na ní je přes náhorní plošinu Paul da Serra. Nejprve se podíváme na vodopád Risco a pak budeme pokračovat k našemu hlavnímu cíli. Levada vede přes zalesněné pásmo a naskytnou se vám překrásné výhledy a náměty na fotografování. Levada patří mezi turistiku se střední zátěží a cesta zpět vede nahoru. Je dlouhá 9 km.

5. den okruh východní částí ostrova Portugalsko

Po snídani se vydáme na východ ostrova. Naše první zastávka na tomto výletu bude ve vesnici "Camacha", kde je manufaktura proutěného nábytku, pokračujeme na druhý nejvyšší vrchol Madeiry "Pico do Areiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levady "Balcoes" / balkónky, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory.
Možnost obědu bude ve Faialu .Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu.

6. den Eira do Serrado a střed ostrova Portugalsko

Po snídani se vydáme na půldenní výlet do středu ostrova. První zastávka bude na vyhlídce Pico dos Barcelos, kde si vychutnáte nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat směrem na Eira do Serrado, kde se zastavíme a pěšky se posuneme na skálu nad Údolím, odkud budeme vidět město Cural das Freiras – Údolí jeptišek, jeptišky se zde schovávaly před piráty. Poté pojedeme do botanické zahrady, kde najdete mnoho různých druhů květin a stromu. Odpoledne volno.

7. den východní poloostrov Sao Lourenco Portugalsko

Po snídani se vydáme na polodenní turistický výlet na východní poloostrov Sao Lourenco. Trasa je dlouhá asi 9 km a povede nás kolem rozeklaných skal, které jsou nádherně barevné podle toho jak na ně svítí slunce. Návrat do hotelu a volné odpoledne.

8. den odlet Portugalsko

Volné dopoledne a ve 12. hodin check-out. Kolem druhé hodiny odpolední transfer na letiště a odlet. Kdo bude mít zájem, lze si pobyt prodloužit.

Ubytování

Roca Mar

Země
Portugalsko
Lokalita
Madeira
Typ ubytování
hotel
Poloha
Přímo u pláže
Úroveň
4*
Sport v místě
šachy, rybaření, potápění, golf, fitness, cykloturistika, biliard, bazén, aerobic

Poloha:
Hotel Roca Mar leží na jižním pobřeží ostrova Madeira jen pár minut chůze od oblázkové pláže a cca 2,5 km od fascinující a krásné vesničky Canico de Baixo.

Popis:
Tento hotel své hosty okouzlí především nádherným pohledem na oceán, neboť je situován na útesu nad Atlantickým oceánem. Skládá se z několika menších budov, kaskádovité zahrady vedoucí k moři a terasy s přírodním bazénem s mořskou vodou.

Ubytování:
Hotel má k dispozici dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV, vysoušečem vlasů, trezorem, koupelnou, WC a balkonem.

Vybavení:
recepce, restaurace, společenská místnost, 2 bary, 2 konferenční místnosti, kulečník, terasa se slunečníky a lehátky, zahrada, snack bary, 2 venkovní bazény, lehátka, slunečníky, sauna, pára, vířivka, masáže

Sport a rekreace:
biliár, fitness centrum, aerobic, šachy, potápěčské centrum, v blízkosti: golf, rybaření, turistika

Termíny a ceny

14.09.2018 - 21.09.2018, cena od 27 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji 27 900,- Kč
příplatek do jednolůžkového pokoje 5 900,- Kč
cena za max. 1 dítě do 11 let na pokoji s rodiči 22 900,- Kč
příplatek za polopenzi 4 500,- Kč
připojištění proti stornu 590,- Kč
příplatek za 4 noci navíc na osobu v DBL pokoji 4 500,- Kč

Cena zahrnuje

leteckou přepravu z Prahy do Funchalu a zpět (přímým letem) vč. letištních tax
7 nocí ubytování se snídaní v hotelu Roca Mar 4* (pokoj standard)
transfery z/na letiště (první a poslední den)
Celodenní prohlídka Funchalu
celodenní výlet západní částí ostrova
celodenní výlet východní částí ostrova
celodenní leváda 25 pramenů
polodenní výlet na poloostrov Sao Lourenco
polodenní výlet Eira do Serrado
český průvodce po celou dobu pobytu
základní zdravotní pojištění
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 490 Kč/os
pobytovou taxu - 1 EUR na osobu a den - platí se při odjezdu na hotelu
vstupné do botanické zahrady 10 EUR
lanovka na horu Monte 10 EUR
saně 15 EUR
obědy - cca. 15 EUR/oběd

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Africké safari

Vůně buše, tajemné zvuky, vycházející slunce a divoká zvířata okolo vás. Afrika má neopakovatelné kouzlo, které vás nutí se vracet zpět.

Individuální dovolená na míru

Jen vy a váš průvodce. Program i tempo dne si řídíte vy sami. Soukromí a svoboda jsou vaší devizou.

S českým průvodcem

Dopřejte si pohodlí českého průvodce, který s vámi cestuje již z Prahy a doprovází vás po celou dobu. Skupinky od 4 osob.

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám