Jihoafrická republika

CK Marco Polo Int. Knysna, Jihoafrická republika CK Marco Polo Int. Knysna, Jihoafrická republikaŘíká se, že pokud se zamilujete do Afriky, je to láska na celý život. Jestliže patříte mezi ty, kteří toto rčení poznali na vlastní kůži, nemusíme nic vysvětlovat. A pakliže jste ještě v Jihoafrické republice nebyli, věřte, že když budete odlétat a zemi pod vámi pomalu zakryjí mračna, budete si říkat: "musím se sem vrátit, nejde to se sem nevrátit, ještě aspoň jednou…". Není divu, protože Jihoafrická republika vám servíruje jeden krásný zážitek za druhým.

Je to země s krutou a krvavou historií. Má však zvláštní, uklidňující a tajuplnou atmosféru a nabídne vám snad vše, co si budete přát. Můžete navštívit moderní města s mrakodrapy, kde najdete všechny výdobytky civilizace, nebo malou zapadlou vesničku, kde vám domorodci zatančí v rytmech bubnů. Zdejší vinice jsou jako drahokamy usazené v zeleném moři kopců a když budete pozorovat západ slunce v národním parku společně se slony, zebrami, žirafami, lvy, šakaly, antilopami a stovkou ptáků, budete mít pocit, že se vám zdá krásný sen. Jestli si budete přát, můžete si zajezdit na pštrosovi, proplouvat obrovským hejnem lachtanů, procházet se mezi tisícem tučňáků nebo se najednou ocitnout uprostřed stáda buvolů. A což teprve, až se odvážíte na turisty stále ještě málo objevený severozápad země – do pouště Kalahari. Zdejší drsná a nemilosrdná pouštní a skalnatá krajina vypadá možná na první pohled jako mrtvá, ale to je obrovský omyl. Na místech, kde si myslíte, že je nemožné žít, se vždycky jako zázrakem objeví nějaká řeka, kolem níž se soustředí veškerý život a která již sama o sobě vytváří nezapomenutelné scenérie.

CK Marco Polo Int., Kapské město, Jihoafrická republika CK Marco Polo Int., Kapské město, Jihoafrická republikaStejně tak nezapomenete na místa nasáklá krví, kde umíraly tisíce lidí při bitvách, při těžbě diamantů, zlata nebo při rasových potyčkách. Když se dostanete do hor, kde příroda vytvořila fantastické skalní formace a jeskyně, budete žasnout stejně tak jako když se před vámi bude třpytit oslnivý komplex Sun City, který vyrostl jako by mávnutím kouzelného proutku a plní turistům jejich hříšné sny. Pokud objevíte některý ze stovek vodopádů, stačí jen zavřít oči a přijímat energii vycházející z obrovské síly vody.

Země je to obrovská, vzdálenosti jsou velké, ale pokud se umíte dívat, namáhavých přejezdů nebudete litovat. Překrásná krajina, která se vám před očima bude měnit každou hodinu, dokáže vaše srdce a duši naplnit mírem. Mohli bychom pokračovat dál a dál, pět chválu na jih země, který se na jaře promění v jeden obrovský kvetoucí koberec, na překrásné dravé moře, na hluboké kaňony a krásná jezera, na farmy se stovkami krav pasoucích se na překrásných loukách a na usmívající se lidi, kteří pochopili, že možná právě takhle vypadá ráj. A vzpomeňte si na tyto řádky, až budete stát na Stolové hoře a dívat se na Kapské Město ležící pod vámi. Pochopíte totiž, proč patří mezi jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Přečtěte si více o Kapském Městě na portálu novinky.cz
A pokud vás Jižní Afrika zajímá, doporučujeme také článek o kaňonu řeky Blyde (Blyde River Canyon) na portálu novinky.cz.
Víte, že jedním z prvních misionářů na jihu Afriky byl Moravan? Více se dočtete na portálu novinky.cz.

Jihoafrická republika s CK Marco Polo Jihoafrická republika s CK Marco Polo Jihoafrická republika s CK Marco Polo Jihoafrická republika s CK Marco Polo Jihoafrická republika s CK Marco Polo Jihoafrická republika s CK Marco Polo

Pěší safari

CK Marco Polo Int Jihoafrická republika pěší safari CK Marco Polo Int Jihoafrická republika pěší safariNa tři dny si odpočinete od veškerých výdobytků civilizace, po večerech nebudete koukat na televizi, ale do ohně a na hvězdnou oblohu a místo zpravodajství z domova i ze světa budete poslouchat nefalšované zvuky divočiny. Vaši večeři nebude přerušovat zvonící telefon, ale praskání v křoví, naznačující, že si něco většího přišlo shánět potravu až na hranici vašeho kempu. Na vlastní kůži zjistíte, jak za těch pár dní v divočině dokážete zapomenout na starosti a problémy všedních dnů a váš městský život vám bude připadat neuvěřitelně vzdálený. Při pěších tůrách po divoké buši si uvědomíte, co všechno člověk přehlídne při projíždění buše v autě, a budete se cítit součástí přírody – nikoliv jen divákem. Poznáte mnoho divokých rostlin, naučíte se číst stopy zvěře a vyzkoušíte si, jaké to je se nepozorovaně přiblížit buší k divokým zvířatům.
Věděli jste, že přibližně polovina Krugerova parku je veřejnosti a autům uzavřena? Asi 2 miliony hektarů jsou označeny jako divočina a právě zde najdete naše kempy – základny pro stezky divočinou.
Pěší safari je jedním z nejhlubších afrických zážitků. Více o jeho kouzlu se dočtete na portálu novinky.cz.

to se mi líbí, mám zájem o více informací

Namaqualand - poušť, která kvete

CK Marco Polo Int Jihoafrická republika namaqualand CK Marco Polo Int Jihoafrická republika namaqualandPoušť plná květin či rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží Jižní Afriky takové místo existuje. Po zimních deštích tato vyprahlá oblast na velmi krátkou chvíli (srpen - záři) rozkvete do tisíců barev, květiny zaplaví suchou půdu a zvítězí svojí bohatostí vůní nad suchou a prázdnou krajinou. Tento jedinečný okamžik se stal inspirací mnoha básníků a spisovatelů. O tomto zázraku přírody tak najdete zmínku v mnoha básních a románech. Je to několik jedinečných týdnů v roce, kdy barevná příroda převezme vládu nad suchou pouští. Staňte se součástí tohoto přírodního zázraku a prožijte několik dní v nedotčené panenské přírodě v pohodlném kempu. Stany jsou postaveny u pobřeží Atlantiku s výhledem na oceán a panoramatickými výhledy do všech stran. Stany jsou daleko od civilizace, přesto dosažitelné běžným autem. Součástí ubytování je stravování v „kempu“. V životě občas prožíváte výjimečné zážitky, na které se nezapomíná. Rozkvetlá poušť se může stát jedním z nich. Oblastí, jako Namaqualand, na světě moc neexistuje.
Přečtěte si více o rozkvetlé poušti Namaqualandu na portálu novinky.czto se mi líbí, mám zájem o více informací

Po stopách želvy mořské

CK Marco Polo Int. Jihoafrická republika želva CK Marco Polo Int. Jihoafrická republika želvaPod rouškou tmy vyrážíme Land Roverem po pláži. Pláž je panenská, napravo od nás šplouchají vlny Indického oceánu… najednou se před námi objeví stopy traktoru, vedou přímo z moře, kříží naší cestu. Je to možné? Dochází nám, že se stáváme svědky vzácné události. Jdeme po stopách a nacházíme velikou mořskou želvu, která vyhrabává v písku jámu, kam se chystá uložit svá vajíčka.
Každoročně se v období od listopadu do března odehrává na plážích severovýchodního pobřeží Jihoafrické republiky jeden ze zázraků přírody. V noci se samice mořské želvy vynoří z vln a vydají se na pláž hledat vhodné místo pro své hnízdo, aby zde položily základ dalšímu pokolení želviček. Období hnízdění je jediným okamžikem, kdy opouštějí vody oceánu. Vyhrabou přibližně metr hluboké hnízdo v písku, kam nakladou až 120 vajíček. Vajíčka zahrnou pískem a po dvou měsících se vylíhnou malé želvičky, které teď čeká je těžký boj o přežití.
Čerstvě vylíhnuté želvičky se nejprve musejí prohrabat několika decimetry písku a pak je čeká hromadný „běh“ na život a na smrt. Musejí se dostat do moře dřív, než se stanou kořistí hladových vodních ptáků. Přežívá méně než jedna z padesáti.
Neuvěřitelný instinkt přivede želvy po letech v moři a tisícovkách uplavaných kilometrů na stejné místo, kde se z vajíček samy vylíhnuly.
Pokud se chcete stát svědky tohoto jedinečného přírodního divadla, ukážeme vám cestu a zprostředkujeme jedinečný zážitek.
to se mi líbí, mám zájem o více informací

Lovecké safari

CK Marco Polo Jihoafrická republika lovecké safari CK Marco Polo Jihoafrická republika lovecké safariBuš šumí, suchá tráva sahá až do pasu a pomalu se pohupuje v lehkém vánku, motor auta již dávno vychladl a vy stále čekáte na očekávaný zvuk nebo pohyb. Od brzkého budíčku už uteklo několik hodin. Napětí roste. Okolní krajina vám splývá do mnoha odstínů žluto-hnědé. Váš „PH“ (professional hunter) náhle zbystří a položí vám klidně ruku na rameno: „Look, three o´clock“. Otáčíte hlavu vpravo a je tam. Tráva se pohnula v jiném rytmu a PH okamžitě zaznamenává pohyb. Přichází ON, na kterého čekáte, kvůli kterému jste cestoval přes půl světa. Pomalu přiložíte svůj Blaser…
I takto může vypadat váš den na loveckém safari v Jižní Africe. Nezáleží, zda jste začátečník či zkušený lovec, vždy najdeme atraktivní variantu pro vaše safari. Lovíte puškou nebo lukem, máte rádi hustší buš nebo planinu, chcete vyzkoušet hiveld nebo loweld, chcete bydlet luxusně nebo dáte přednost vzdálenějším oblastem a spaní uprostřed buše ve stanu? Na každé přání máme odpověď. Zkušený profesionální lovec, skvělé jídlo a vychlazené pivo jsou samozřejmé. Vaše trofeje ošetříme, zajistíme veškerou potřebnou dokumentaci a přivezeme je k vám domů.
to se mi líbí, mám zájem o více informací

Koupání s velkým bílým

Koupání s velkým bílým žralokem je spíš životní zkušenost než turistický zážitek. V prostředí, kde nejsme na vrcholu potravního řetězce, zažijete dramatickou podívanou, stanete se součástí souboje šedých vod oceánu, žraločích čelistí a železné klece, ve které se budete potápět. Ano, ty tenké železné tyče budou jediným dělítkem mezi vámi a ostrými žraločími zuby.
Po přibližně 20 min. plavbě se loď přiblíží k ostrovu Geyser Rock, který obývá kolonie tuleňů a kam žraloci připlouvají jako do fastfoodu. V tuto chvíli začne zkušený skipper lákat žraloky návnadou k boku lodi a především ke kleci, z které už budete na žraloky čekat. A věřte nám, budete od nich doslova pár centimetrů. Nedovedete si představit, co udělá s vaším srdečním tepem přítomnost pětimetrového žraloka, který se otírá o konstrukci klece a hledá skulinu, kudy se vám dostat na zoubek. Je to souboj, je to škádlení, je to šance... Celé toto podmořské představení předčí vaše očekávání a možná ani nenajdete sílu si prohlédnout nafocené fotky dříve než na pevnině.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Piknik na vinici - může být i součástí dne na kole

CK Marco Polo Int. piknik Jihoafrická republika CK Marco Polo Int. piknik Jihoafrická republikaJe krásný slunný den v Jižní Africe. Užíváte si pohodovou atmosféru v Kapském Městě, Stolová hora majestátně ční nad vámi a přemýšlíte, kde si dát oběd se sklenkou dobrého vína. Máme jednoduchou odpověď – piknik na vinici…
Sedíte na prošívané dece pod slunečníkem na vinici, jejíž historie sahá více než 200 let do minulosti a uchovala si velmi tradiční rodinný ráz. Jste v srdci kraje vína mezi městečky Stellenbosch a Franschoek, pod vámi pečlivě pěstěný trávník, nad vámi slunečník a kolem vás mírně zvlněná krajina, jejíž svahy pokrývají vinice. Lahev vína nazvaného Professor Black, vybrané delikatesy, omáčky, sýry, paštiky a voňavý čerstvě upečený chléb. Jednoduše pohoda. Tak tahle že žijí Jihoafričané? Ty tři hodiny krásného nicnedělání u dobrého jídla a vína budou jedním z nejpříjemnějších zážitků.

Piknik na vinici může být také zakončením vašeho dne na kole... Den strávený v oblasti kapských vinic je jen a jen o relaxaci, odpočinku a nasávání uvolněné atmosféry jihoafrických vinařů. Propojíte několik farem jízdou na kole a uvidíte drobnosti, které z auta nikdy nezažijete. Budete šlapat do pedálů a pozorovat práci na vinicích, místní obyvatele u svých domků, život v městečkách, kde zastavíte na sklenku vína u místního obchůdku na kraji cesty a přitom můžete obdivovat nádherné panorama hor a údolí. Samozřejmě vás průvodce dovede na několik farem na ochutnávku jihoafrického vína a výlet zakončíte piknikem v zahradě na dokonale upraveném trávníku. Jízda na kole je způsob, jak poznat pravou Jižní Afriku s její nádhernou atmosférou.

Přečtěte si více o jihoafrickém vinařství, jeho vůních a historii na portálu novinky.cz.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Surfing aneb na správné vlně

Surfování v Kapském Městě s CK Marco Polo Surfování v Kapském Městě s CK Marco PoloVíte, že Kapské Město je rájem surfařů a milovníků vln? Atlantik je sice chladný, ale na prkně se určitě zahřejete. Nezáleží, zda jste začátečník nebo zkušený surfař, tu správnou vlnu tu najde každý. Půjčení vybavení a zkušený instruktor jsou samozřejmostí. to se mi líbí, mám zájem o více informací

Rodinné safari

CK Marco Polo rodinné safari CK Marco Polo rodinné safariAfrické safari je jeden z největších zážitků, které můžete se svými dětmi prožít společně jako rodina. Slibujeme, že nudit se nebudete ani vy a už vůbec ne vaše děti. Afrika a safari patří k sobě a mají pro vás vždy připravené nějaké překvapení. Za každým keřem může čekat lev, levhart nebo hyena. Výkřiky dětí: „Tati, slon!“ uslyšíte i při prohlížení fotek. Nádech dobrodružství vás neopustí po celou dobu pobytu. Během pár dní rodinného safari prožijete něco, na co hlavně děti nikdy nezapomenou.
Soukromá rezervace se rozkládá mimo malarickou oblast, což považujeme za důležité pro váš dobrý pocit. Bungalovy jsou prostorné a mají oddělenou ložnici pro děti. Navíc pro vaše potomky je zajištěný dětský program v kempu i upravené safari vyjížďky s vaším „rodinným“ rangerem. Důraz klademe na společné zážitky. Jako bonus považujeme kvalitní infrastrukturu v Jižní Africe, nezávadnou pitnou vodu a další detaily důležité pro klidný pobyt během celé dovolené i návrat domů.
Přečtěte si více o rodinném safari na portálu novinky.czto se mi líbí, mám zájem o více informací

Bohové musejí být šílení aneb výlet za Křováky

Výlet za křovánky s CK Marco Polo Výlet za křovánky s CK Marco PoloHodinu jízdy z Kapského města směrem na sever se rozkládá oblast, kterou historicky obývali Sanové nebo-li Křováci. Tento národ sběračů a lovců byl v druhé polovině 18. století pronásledován Búry a posléze vyhnán dál na sever a téměř vyhlazen. Na jejich památku vznikl projekt nazvaný „Khwa ttu“, který vás seznámí s životem Sanů. Během dne projedete jejich původním územím na valníku, projdete se s průvodcem po oblasti, kde Sanové žili a dnes je zde přírodní rezervace plná flóry a fauny (antilopy, zebry, přímorožci, buvolci). Průvodci vás seznámí, jak přežít v této vyprahlé nehostinné krajině, jak křováci zvěř stopovali a lovili, jak hledali vodu. Vyzkoušíte si jejich nástroje. Lovecké metody byly na první pohled primitivní, ale geniálně jednoduché a efektivní. Kdo z nás by v polopoušti a poušti dokázal přežít? Na konci dne budete tento národ obdivovat.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Township je místo naděje

Township je jiná Jižní Afrika Township je jiná Jižní AfrikaRasová segregace a apartheid jsou dávnou minulostí, ale život nejchudších obyvatel se nijak nezměnil. Navštivte s lokálním průvodcem township a poznejte i spodní patra sociálního žebříčku Jižní Afriky. Návštěva domků postavených z vlnitého plechu uprostřed prachu vypadá děsivě, ale vůle místních obyvatel po změně a snaha se z kruhu chudoby vymanit je nakažlivá a nabitá energií. Během procházky poznáte, že i mezi nejchudšími existují sociální vrstvy, že i zde jsou bohatší a chudší a především že i mnozí místní obyvatelé jsou zámožní a přesto toto místo neopustí. Budete moci s místními promluvit a ochutnat jejich pivo, uvidíte stavět nové domky a dáte si oběd. Na konci dne zjistíte, že apartheid nebyl ani černý, jak ho líčí naše média, ani bilý, jak ho popisovali jeho zastánci. to se mi líbí, mám zájem o více informací

Kapské jeskyně a treky

Treky v Kapském Měste s CK Marco Polo Treky v Kapském Měste s CK Marco PoloPříkré horské srázy v okolí Kapského Města směrem k mysu Dobré naděje skrývají více než 100 jeskyní všech rozměrů a tvarů. Jeskyně jsou také součástí Stolové hory hrdě se tyčící nad Kapským Městem. Nejznámějšími jeskyněmi jsou Wynberg, Bat´s, Smuggler a Giant´s Workshop. Trek (cca 4 hod) kapskou krajinou je nejlepším způsobem poznat místní velmi specifickou vegetaci a zažít nádherné výhledy z místních horských masívů. Návštěva některé z jeskyní je už jen třešinkou na dortu. Trasy lze volit od snadných až k obtížnějším, ale vždycky plné nádherných výhledů. Zažijte Kapské Město úplně jinak a plné přírody.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Dobrodružství na čtyřkolkách (quad biking)

Čtyřkolky v Kapském Městě s CK Marco Polo Čtyřkolky v Kapském Městě s CK Marco PoloPoznejte kouzelnou přírodu Západního Kapska na čtyřkolkách. S trochou adrenalinu a pocitu dobrodružství se zakousnete do málo navštěvovaných míst Kapska za poznáním místní specifické vegetace. Přeletíte přes písčité pláže i africkou buš. Okusíte tak příchutě Jihoafrické republiky i z jiného úhlu pohledu. Místní průvodci povedou vaši skupinku tak, abyste poznali to, co z auta nikdy neuvidíte.
to se mi líbí, mám zájem o více informací

Powerboating

Za lachtany na rychločlunu s CK Marco Polo Za lachtany na rychločlunu s CK Marco PoloS větrem ve vlasech a vodní tříští chladných vod Atlantiku v obličeji si rychlý člun prořezává cestu z přístavu směrem na otevřené moře. Cílem je Duiker Island nebo správně Sentinel Mountain nedaleko městečka Hout Bay (u Kapského Města). Na tomto kusu skály v Atlantiku žije veliká kolonie kapských lachtanů. Jejich dovádění a neustálý pohyb vás neomrzí. A když sem připluje za hostinou i velký bílý žralok, nebudete se chtít odtrhnout. Tento výlet můžete absolvovat na palubě běžné výletní lodi, ale výlet na rychločlunech bude ten pravý zážitek. I takhle může vypadat dopoledne v Jihoafrické republice.to se mi líbí, mám zájem o více informací

4x4 off road safari

4x4 safari v Kapském Městě s CK Marco Polo 4x4 safari v Kapském Městě s CK Marco PoloDržte se pevně a zkušený řidič terénního vozu 4x4 vám ukáže limity auta při stoupání do strmých srázů, prudkých sjezdech nebo klouzání „dveřmi dopředu“ po písečných dunách v okolí Kapského Města. Překonejte sami sebe. Půldenní program včetně transferu z hotelu a zpět vám zcela jistě rozproudí krev a představí Kapské Město a tuto část Jihoafrické republiky v jiném světle.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Pádlování s tučňáky

Za tučňáky na kajaku v Kapském Městě, CK Marco Polo Za tučňáky na kajaku v Kapském Městě, CK Marco PoloKolonie tučňáku v Simon´s Town nedaleko Kapského Města je slavná a snad každý návštěvník Jihoafrické republiky ji navštíví. Projdete se po dřevěné lávce a uděláte si několik fotek legračně se pohupujících tučňáků. Co ale z obyčejné procházky udělat zážitek? Nasedněte do kajaku a přibližte se k tučňákům od moře. Nejen že si užijete zábavu při pádlování na hladině Atlantiku, kde chladná voda šplouchá, a malé vlny pohupují vaším kajakem, ale především uvidíte tučňáky v jejich přirozeném prostředí, kde se „oni“ cítí jistě. Přiblížíte se k nim téměř na dotek. Dopádlujete až k jejich domovu na Boulders Beach, odkud vyřážejí na lovy za potravou. A nakonec uvidíte i obyčejné turisty na břehu z pohledu tučňáků. Nestojí to za to?
Kajaky jsou dvojmístné, stabilní a bezpečné, takže je mohou využít i začátečníci. Místní průvodce je s vámi.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Vrtulníkem nad Kapským Městem

Vrtulníkem nad Kapským městem, CK Marco Polo Vrtulníkem nad Kapským městem, CK Marco PoloMálokteré město na světě má tak silné charisma a nádherné panorama jako právě jihoafrické Kapské Město. Majestátní Stolová hora, která se hrdě tyčí 1.000 m nad moře, mu dodává šarm a až magickou moc. A právě Kapské Město je tak naším tipem na let vrtulníkem. Zvolit si každý návštěvník může vše od krátkého letu nad přístavem až po dlouhý oblet celého masívu skal, který se táhne od Stolové hory až k Mysu Dobré Naděje. Ať si zvolíte jakoukoliv délku letu, vždy poznáte kouzlo Kapského Města a třeba vám učaruje tak, jako nám.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Hlubokomořské rybaření

Hlubokomořské rybaření v Kapském Městě s CK Marco Polo Hlubokomořské rybaření v Kapském Městě s CK Marco PoloLuxusní loď s palubou na opalování, barem, pohodlným koženým interiérem a především rybářskou výstrojí vás naloží na nábřeží Waterfront, odkud startujete za rybářským dobrodružstvím u Stolové zátoky. Během několika hodin hlubokomořského rybaření budete mít šanci ulovit barakudy a mnohé další ryby, které obývají místní vody. A budete-li mít velké štěstí, narazíte i na žraloka. Nechte se zlákat a zažijte dovolenou v Kapském Městě trochu jinak než jen jako běžný návštěvník.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Tandemový seskok - Kapské Město jako na dlani

Kapské Město z tandemového padáku s CK Marco Polo Kapské Město z tandemového padáku s CK Marco PoloZdá se vám výlet lanovkou zábavou pro důchodce a let vrtulníkem legrací pro malé slečinky? Podívejte se na Kapské Město v Jihoafrické republice z oblohy při rychlosti volného pádu. Tandemový seskok z výšky 3.000 m je úžasný zážitek. 30 sek volného pádu překoná dosavadní zážitky nebo doplní sbírku míst, kde jste již skákali. Při plachtění na padáku budete mít dost času si Kapské Město prohlédnout pohledem místních opeřenců.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Paragliding

Paragliding v Kapkém Městě, Jihoafrická republika Paragliding v Kapkém Městě, Jihoafrická republikaStaňte se na chvíli plachtícím albatrosem a pozorujte za šustění větru Camps Bay (luxusní předměstí Kapského Města). Svůj let začnete na Lion´s Head vedle Stolové hory, kterou si krásně prohlédnete. Budete plachtit kolem horského masívu „Twelwe Apostels“, podél pobřeží Atlantiku až k přistání na pláži v Camps Bay. Let potrvá zhruba 30 minut, na které budete mnoho dalších let vzpomínat. Dovolená v Jihoafrické republice může mít i nádech adrenalinu.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Slaňování ze Stolové hory

Slaňování ze Stolové hory v Kapském Městě, CK Marco Polo Slaňování ze Stolové hory v Kapském Městě, CK Marco PoloStolová hora v Kapském Městě je 1.080 m vysoká a slaňovat ji z vrcholku se zcela jistě bude řadit mezi největší životní zážitky. Udělat první krok do nekonečné hlubiny pod vámi si žádá hodně odvahy. Slaňovat budete 112 m z vrcholku a jediným pojítkem mezi vámi a pádem bude tenké lano. Nechte se zlákat a neuvěřitelně nádherné výhledy na masív okolních skal budou vaší odměnou. Budet jen vy, létající ptáci a vítr kolem vás.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Sand Boarding – na prkně z písečné duny

Sand boarding - na prkně z písečné duny, CK Marco Polo Sand boarding - na prkně z písečné duny, CK Marco PoloMáte rádi snowboard a chcete zažít jedinečný pocit sjezdu z písečné duny? V Kapském Městě na jihu Jihoafrické republiky tak může vypadat část vaší dovolené. Stojíte na vrcholku prudké písečné duny, v dálce nevidíte zasněžené vrcholky alpských velikánů, ale nekonečný Atlantik, na sobě nemáte gore-texovou kombinézu, ale tričko a kraťasy. Pocit máte úplně stejný – adrenalin stoupá do hlavy, očekávání sjezdu s větrem ve vlasech a vykroužení obloučků. Bavte se spolu s přáteli. Součástí sand boardingu je půjčení výstroje i zkušený instruktor na místě.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Townshipem na kole

Townshipem na kole v Kapském Městě s CK Marco Polo Townshipem na kole v Kapském Městě s CK Marco PoloPřidejte se k průvodci, který vás při jízdě na kole seznámí s komunitou v townshipu Masiphumelele. Místní průvodce vám představí kmenovou „shebeen“, tedy čarodějnici. Poznáte, že její rady často ovlivňují rozhodování obyčejných lidí víc než úředníci či média. Setkáte se s obyčejnými obyvateli této chudinské čtvrti, abyste se dověděli o jejich trápeních, přáních a představách. Je to neuvěřitelně poučná konfrontace naprosto odlišných světů. A můžeme vám slíbit, že budete ještě dlouho po návratu přemítat, kdo že je ten chudý a kdo bohatý… my nebo oni? Výlet je neskutečnou sondou do naší vlastní duše. Poznáte a budete obdivovat obrovskou snahu o každodenní přežití. Především pro děti je podobná zkušenost k nezaplacení.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Golf, víno a pohoda

Golfový zájezd s CK Marco Polo Golfový zájezd s CK Marco PoloCo si přát víc, než se postavit na odpaliště první jamky bez stresu, že přede mnou je plné hřiště a za mnou už čekají další zoufalci, kteří se nemohou dočkat, až na ně přijde řada. Před vámi je nádherně střižená fairway, lemovaná rozkvetlými keři a palmovou alejí. Někde v dáli se tyčí vysoké skalnaté pohoří a rámuje tu všechnu krásu. Slunce vysušuje ranní rosu. Je třeba se zastavit, zhluboka se nadechnout a v duchu si potvrdit: „My teda dovedeme žít!“ Čeká vás několikahodinové putování krásnou krajinou, kterou lidská ruka vymodelovala v golfové hřiště. Ať už vám hra půjde nebo ne, budete mít pohodový den. Navíc na konci vás čeká 19. jamka s výběrem dobrých vín.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo Poznávací zájezd Jihoafrická republika s CK Marco Polo

Již přes 20 let přicházíme s novými destinacemi a cestovatelskými zážitky pro vaši dovolenou v Jihoafrické republice. Můžete si vybrat poznávací zájezd do Jihoafrické republiky (nebo chcete-li Jižní Afriky) s českým průvodcem v malé skupince, individuální poznávací zájezd do Jihoafrické republiky (Jižní Afriky) na míru nebo pobytový zájezd. CK Marco Polo pořádá poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do exotických zemí. Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky i pobytový zájezd do Jihoafrické republiky připravujeme s důrazem na detail a cestovatelské zážitky. Naše poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky i pobytové zájezdy do Jihoafrické republiky mají společný charakter – nabízíme jen ověřené kvalitní hotely, nadstandardní zážitky jsou součástí programu a snažíme se maximálně naplnit vaši představu ideální dovolené.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování do Jihoafrické republiky (cestování do Jižní Afriky) a dovolená v Jihoafrické republice / Jižní Africe tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená v Jihoafrické republice a především rodinná dovolená v Jihoafrické republice má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Jižní Africe je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené do Jihoafrické republiky nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.

Průvodci a mapy